Franciszek w Polsce: 27-31 lipca 2016 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 12 marca 2016 19:52

Od 27 do 31 lipca Papież Franciszek będzie w Polsce. Termin wizyty odbywającej się z okazji Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie potwierdził Watykan przypominając, że papieska pielgrzymka jest odpowiedzią na zaproszenie najwyższych władz państwowych oraz polskich biskupów.

 

 

 

 

Podróż wpisuje się w obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i towarzyszy jej hasło: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. W swym orędziu do młodych Franciszek zachęcił ich do ponownego odkrycia uczynków miłosierdzia względem ciała i duszy zaznaczając, że miłosierdzie nie jest zwykłym sentymentalizmem. Jest natomiast „sprawdzianem autentyczności naszej postawy jako uczniów Jezusa, naszej wiarygodności jako chrześcijan we współczesnym świecie”.

 

Wydarzenie w Krakowie będzie pierwszym Światowym Dniem Młodzieży po kanonizacji Jana Pawła II. Po raz trzeci w historii spotkanie młodzieży całego świata z Ojcem Świętym zbiegnie się z obchodami Roku Jubileuszowego. Miało to miejsce w latach 80. (1983-1984) podczas Jubileuszu Odkupienia, a następnie w czasie Wielkiego Jubileuszu Roku 2000, kiedy to ponad dwa miliony młodych ze 165 krajów świata spotkało się z Papieżem Polakiem.

 

Pielgrzymka Franciszka będzie zarazem 10. wizytą Następcy św. Piotra w naszej ojczyźnie.

 

bz/ rv

 

źródło:


 

Poprawiony: sobota, 12 marca 2016 20:05