W rocznicę pontyfikatu Papież podarował wiernym Ewangelię Miłosierdzia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 14 marca 2016 00:27

„Bracia i siostry – dobry wieczór!” - tymi słowami dokładnie przed trzema laty Papież Franciszek przywitał się z wiernymi czekającymi na ogłoszenie wyniku konklawe. Wyznał wówczas, że kardynałowie znaleźli go na końcu świata. Poprosił o modlitwę za Benedykta XVI i w swojej intencji, co zresztą stało się tradycją tego pontyfikatu.

 

O tę modlitwę Franciszek prosił także dziś w Watykanie w czasie spotkania z pielgrzymami na Anioł Pański, do samej rocznicy jednak w ogóle nie nawiązał. W dniu swego wyboru na Stolicę Piotrową sprezentował za to wiernym przybyłym na plac św. Piotra kieszonkową „Ewangelię Miłosierdzia”.

 


„Chodzi o Ewangelię św. Łukasza czytaną w niedziele obecnego roku liturgicznego. Książeczka została zatytułowana: «Ewangelia Miłosierdzia św. Łukasza». Ewangelista przytacza bowiem słowa Jezusa: «Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny», skąd pochodzi temat obecnego Roku Jubileuszowego – mówił Ojciec Święty pokazując zebranym maleńką książeczkę. - Zostanie wam ona bezpłatnie rozdana przez wolontariuszy Ambulatorium Pediatrycznego św. Marty w Watykanie oraz osoby starsze i dziadków z Rzymu. Jakże ważne są babcie i dziadkowie, którzy przekazują wiarę wnukom! Zachęcam was do przyjęcia tej Ewangelii i czytania jej każdego dnia. W ten sposób miłosierdzie Ojca zamieszka w waszych sercach i będziecie mogli się nim dzielić z tymi, których spotkacie na swej drodze”.

 

Franciszek zachęcił też do nauczenia się na pamięć uczynków miłosierdzia co do ciała i duszy, które wymienione są na końcu ofiarowanej przez niego książeczki, ponieważ, jak podkreślił, wówczas będzie je łatwiej wprowadzać w życie. W sumie wolontariusze rozdali 40 tys. Ewangelii Miłosierdzia. Ojciec Święty obdarował nią wiernych już trzeci raz podczas swego pontyfikatu.

 

bz/ rv

 

źródło: