Papież modli się za ofiary zamachów w Brukseli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 23 marca 2016 23:18

„Z sercem pełnym bólu śledziłem smutne wiadomości o dokonanych wczoraj w Brukseli zamachach terrorystycznych, które spowodowały śmierć i zranienie wielu osób” – powiedział Papież podczas audiencji ogólnej.

 

 

 

 


„Zapewniam drogich mieszkańców Belgii, wszystkich krewnych ofiar i wszystkich rannych o mojej modlitwie i bliskości. Raz jeszcze apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli, by złączyli się w jednomyślnym potępieniu tych haniebnych okrucieństw, które powodują jedynie śmierć, przerażenie czy odrazę. Wszystkich proszę, by trwali w modlitwie, błagając Pana w tym Wielkim Tygodniu, aby pocieszył serca udręczonych, a nawrócił serca tych ludzi zaślepionych okrutnym fundamentalizmem. Za wstawiennictwem Maryi Panny módlmy się” – powiedział Papież.

 

Ojciec Święty odmówił z uczestnikami audiencji „Zdrowaś Maryjo”, a następnie zachęcił do modlitwy w ciszy za zabitych, rannych i ich rodziny oraz za cały naród belgijski. Również dzisiejszy papieski tweet nawiązuje do tragedii w Brukseli. Franciszek pisze w nim: „Powierzam Bożemu miłosierdziu tych, którzy stracili życie”.

 

ak/ rv

 

źródło: