Papież do Fundacji Papieskiej: wasza miłość promieniuje na świat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
piątek, 08 kwietnia 2016 22:45

Wielką wdzięczność za działalność Fundacji Papieskiej z USA (Papal Foundation) wyraził Franciszek spotykając się w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego z uczestnikami jej dorocznej pielgrzymki do Wiecznego Miasta. Dzieło to założył w 1988 r. kard. John Król z Filadelfii dla wspierania różnych dzieł Ojca Świętego. Głównym zadaniem fundacji jest finansowanie formacji seminarzystów, osób konsekrowanych i liderów świeckich. Tego typu pomoc jest kierowana głównie do tych Kościołów lokalnych, które nie są jeszcze w pełni samodzielne.

 

 

 

W wygłoszonym przemówieniu Papież wyraził radość z ponownego spotkania z członkami Fundacji. Podkreślił swą wdzięczność za hojność we wspieraniu jego posługi dla Kościoła i świata. Za tę działalność pomocową dla wielu Kościołów lokalnych podziękował także w imieniu tych wszystkich, do których to wsparcie dociera. Wskazał również na szczególny kontekst tegorocznej pielgrzymki wynikający z obchodów Roku Świętego.

 

„W tym roku wasza pielgrzymka odbywa się w ramach Jubileuszu Miłosierdzia, podczas którego kontemplujemy tajemnicę miłosierdzia, która jest źródłem radości, szczęścia i pokoju, a także od którego zależy nasze zbawienie (por. Misericordiae Vultus, 2) . Jesteśmy wezwani przez Chrystusa do dzielenia się tym miłosierdziem z tymi, którzy znajdują się w duchowej i materialnej potrzebie poprzez uczynki miłosierdzia co do duszy i co do ciała w duchu ofiarności i czułości, który odzwierciedla niezmierzoną dobroć Boga” – powiedział Papież.

Franciszek zauważył, że dzięki działalności Fundacji takie właśnie dzieła miłosierdzia są możliwe do zrealizowania.

 

„Dla Was członków, administratorów i zarządców Fundacji Papieskiej, dzieła miłosierdzia znajdują się w centrum waszej misji. Przez hojne wsparcie projektów diecezjalnych, parafii i wspólnot, jak również przez udzielane stypendia, pomagacie wielu ludziom, by mogli skutecznie odpowiadać na potrzeby swych własnych społeczności i kontynuowali wciąż bardziej owocnie dzieła miłosierdzia. W ten sposób wasza miłość promieniuje w świecie, przedstawiając nowe inicjatywy, które pomagają rozszerzać miłosierne objęcie Ojca. Mam nadzieję, że z pomocą łaski Bożej, te dni pielgrzymowania będą dla was nowym silnym wezwaniem do świętości i intensywnym doświadczeniem Bożego miłosierdzia” – powiedział Franciszek.

 


lg/ rv

 

źródło: