Papież udzielił święceń 11 neoprezbiterom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 17 kwietnia 2016 18:55

W Bazylice Watykańskiej Franciszek udzielił rano święceń kapłańskich jedenastu seminarzystom. Dziewięciu z nich pochodzi z rzymskich seminariów, z tego czterech z kolegium Redemptoris Mater prowadzonego przez Ruch Neokatechumenalny. Wśród neoprezbiterów są też dwaj członkowie zgromadzeń zakonnych: włoski oratorianin św. Filipa Neri oraz iracki rogacjonista.

 

 

 

 

W liturgii Papież posłużył się homilią rytualną wyjaśniającą znaczenie udzielonych neoprezbiterom święceń. Franciszek dodał jednak kilka zdań od siebie. Zachęcając ich do głoszenia Słowa Bożego, polecił im, by pamiętali, od kogo je otrzymali. „Pamiętajcie o waszej historii, o tym darze Słowa, które Pan wam dał za pośrednictwem waszych mam, babć, katechetów i całego Kościoła” – mówił Franciszek.

 

Przypominając z kolei neoprezbiterom, że sami muszą wypełniać to, czego nauczają, Papież zachęcił ich, by naśladowali Chrystusa w Jego śmierci i zmartwychwstaniu.

 

„Nieście śmierć Chrystusa w was samych i kroczcie z Chrystusem w nowości życia. Bez krzyża nigdy nie znajdziecie prawdziwego Jezusa. A krzyż bez Chrystusa nie ma sensu. (....) Bądźcie świadomi tego, że zostaliście wybrani spośród ludzi. Wybrani, nie zapominajcie o tym. Wybrani. To Pan was powołał, każdego osobno. Wybrał was spośród ludzi i ustanowił was, dla ich dobra, a nie dla własnych korzyści!” – mówił Papież.

kb/ rv

 

źródło: