Franciszek wzywa do modlitwy za uprowadzonych w Syrii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 24 kwietnia 2016 19:20

Na zakończenie Mszy sprawowanej z okazji Jubileuszu Dziewcząt i Chłopców Franciszek wręczył kilkunastu młodym ludziom krzyże mające być znakiem posłania młodzieży do świata z orędziem miłosierdzia w tym szczególnym Roku Świętym. Tradycyjnie też odmówił ze zgromadzonymi na Placu św. Piotra modlitwę maryjną Regina Caeli. W poprzedzającym ją rozważaniu raz jeszcze pozdrowił przybyłą do Rzymu, by przeżyć chwile wiary i braterskiej wspólnoty, młodzież z Włoch oraz innych części świata. Podziękował za ich radosne i głośne świadectwo. Zachęcił także, by odważnie dalej szli naprzód.

 

 

Następnie nawiązał do wczorajszej beatyfikacji męczenników w Burgos: ks. Valentina Palenci Marquina i czterech jego towarzyszy zabitych za wiarę w czasie hiszpańskiej wojny domowej. Za ich wstawiennictwem modlił się o wyzwolenie świata od wszelkiej przemocy. Zwrócił się także z apelem o uwolnienie duchownych porwanych w Syrii.

„Stale jest we mnie żywy niepokój o braci biskupów, kapłanów i zakonników, katolickich i prawosławnych, uprowadzonych dawno temu w Syrii. Niech Bóg miłosierny poruszy serca porywaczy i udzieli jak najrychlej tym naszym braciom wyzwolenia oraz możliwości powrotu do ich wspólnot. Zachęcam was wszystkich do modlitwy w tej intencji, nie zapominając o innych osobach uprowadzonych na całym świecie” – powiedział Papież.

 

 

lg/ rv

 

źródło: