Franciszek przypomina o Światowym Dniu Środków Społecznego Przekazu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 08 maja 2016 19:59

Po modlitwie Regina Caeli Franciszek przypomniał, że w wielu krajach świata obchodzony jest dziś 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

 

„Dzisiaj przypada Pięćdziesiąty Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, którego ustanowienia pragnął Sobór Watykański II. Istotnie, ojcowie soborowi zastanawiając się nad Kościołem w świecie współczesnym, zrozumieli kluczową rolę środków przekazu, które «mogą przerzucać mosty między ludźmi, rodzinami, grupami społecznymi,  narodami. Jest to możliwe zarówno w przestrzeni fizycznej jak i cyfrowej» (Orędzie na 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, 2016 r.). Kieruję do wszystkich pracowników środków społecznego przekazu serdeczne pozdrowienia i życzę, aby nasz sposób komunikowania w Kościele miał zawsze wyraźny styl ewangeliczny. Styl, który łączy prawdę i miłosierdzie” – powiedział Franciszek.

W papieskich pozdrowieniach skierowanych do różnych grup przybyłych na Plac św. Piotra by spotkać się z Ojcem Świętym, był także niewielki polski akcent.

 

„Pozdrawiam was wszystkich, wiernych z Rzymu a także pielgrzymów z Włoch i różnych krajów. Szczególnie przybyłych Polaków z Warszawy, Łowicza i Ostródy” – powiedział Ojciec Święty.

Franciszek pozdrowił także m.in. uczestników odbywającego się w Rzymie „Marszu dla życia”, który zakończył się właśnie na Placu św. Piotra. Wspomniał też o mamach, gdyż w niektórych krajach świata właśnie tego dnia obchodzi się Dzień Matki. Powierzył je wszystkie macierzyńskiej opiece Maryi, mamie Jezusa.

 

 

lg/ rv

 

źródło: