Papież do niemieckich katolików o ubogich i uciśnionych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 25 maja 2016 22:10

Dawajcie w swoim życiu coraz więcej miejsca ubogim i uciśnionym. Z takim apelem Papież Franciszek zwrócił się w specjalnym wideoprzesłaniu do uczestników Zjazdu Niemieckich Katolików. Setny z kolei Katholikentag odbywa się w Lipsku. Jego hasłem są słowa: „Oto człowiek!”.

 

 

 

 

 

Ojciec Święty wskazał na dobre relacje łączące niemieckich katolików z chrześcijanami innych wyznań. Docenił także ich autentyczne świadectwo dawane Chrystusowi przez konkretne zaangażowanie na rzecz najsłabszych i najbardziej potrzebujących. Nawiązując do tematu tegorocznego Katholikentagu podkreślił, że często spotykamy w świecie zmaltretowane oblicze człowieka. Widzimy, jak inni oceniają wartość jego życia, popychając go w starości czy chorobie do szybkiej śmierci. Papież przypomniał też o ludziach, którym odbiera się godność dlatego, że nie mają pracy czy też są uchodźcami. W tym kontekście Franciszek wezwał niemieckich katolików, by dawali w swym życiu coraz więcej miejsca ubogim i uciśnionym.

 

Katholikentag – Zjazd Niemieckich Katolików – ma długą tradycję, sięgającą aż 1848 r. Jego głównym organizatorem jest świeckie stowarzyszenie Centralny Komitet Katolików Niemieckich.

 

bz/ rv

 

źródło: