Papież zachęcił do modlitwy za ofiary zamachów w Syrii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 25 maja 2016 22:19

Na zakończenie audiencji Papież wspomniał o poniedziałkowych zamachach w Syrii. W wyniku ataku Państwa Islamskiego 23 maja zginęło ponad stu cywilów. „Proszę wszystkich o modlitwę do miłosiernego Ojca, aby dał wieczny odpoczynek ofiarom śmiertelnym, pocieszenie ich krewnym i aby nawrócił serca tych, którzy sieją śmierć i zniszczenie” – mówił Franciszek.

 

Ojciec Święty wezwał też do modlitwy za zaginione dzieci.

 

 

 

„Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Obowiązkiem wszystkich jest chronić dzieci, a w szczególności te, którym bardziej grozi, że zostaną wykorzystane, sprzedane albo padną ofiarą zboczonych zachowań. Bardzo proszę, aby władze polityczne i religijne budziły i uwrażliwiały sumienia, byśmy nie byli obojętni wobec udręk osamotnionych i wyzyskiwanych dzieci, wyobcowanych ze swych rodzin i z własnego kontekstu społecznego, nie mogących wzrastać w spokoju i patrzeć z nadzieją w przyszłość. Wszystkich zachęcam do modlitwy, aby każdemu z tych dzieci przywrócona została miłość jego bliskich” – powiedział Papież.

Franciszek przypomniał ponadto, że jutro przypada Boże Ciało. Z tej okazji zachęcił do udziału w rzymskiej procesji, która w jutrzejszy wieczór przejdzie z Bazyliki św. Jana na Lateranie do Bazyliki Matki Bożej Większej. Poprzedzi ją Msza sprawowana przez Papieża o godz. 19:00 na Lateranie.

 

kb/ rv

 

źródło: