Franciszek: niech dobry Bóg oddali wszelkie plany terroru i śmierci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 17 lipca 2016 22:32

Niech dobry Bóg oddali wszelkie plany terroru i śmierci, tak aby żaden człowiek nie ośmielił się już więcej przelać krwi brata. Ta papieska prośba wybrzmiała w czasie spotkania z pielgrzymami na Anioł Pański. Nawiązując do zamachu w Nicei Franciszek wyraził swą bliskość z pogrążonym w żałobie narodem francuskim i, wraz z przybyłymi na plac św. Piotra, modlił się za ofiary tego krwawego zamachu.

 

 

 

„W naszych sercach żywy jest ból z powodu rzezi, która w czwartek wieczorem w Nicei zabrała życie tak wielu niewinnym ludziom, nawet wielu dzieciom. Jestem blisko każdej rodziny i całego narodu francuskiego pogrążonego w żałobie – mówił Papież. – Niech Bóg, dobry Ojciec przyjmie wszystkie ofiary do swego pokoju, niech wspiera rannych i pocieszy rodziny. Niech oddali wszelkie plany terroru i śmierci, aby żaden człowiek nie ośmielił się już więcej przelać krwi brata. Obejmuję ojcowskim i braterskim uściskiem wszystkich mieszkańców Nicei i cały naród francuski”.

 

Dzisiejsza niedziela jest we Francji dniem szczególnej modlitwy za ofiary zamachu w Nicei i o położenie kresu śmiercionośnemu terroryzmowi. W Nicei jest to także dzień szczególny ponieważ 120-osobowa grupa młodzieży ma dziś wyruszyć w drogę na Światowy Dzień Młodzieży do Krakowa. Wiele osób z tej grupy było w trakcie zamachu na promenadzie, straciło przyjaciół i bliskich.

 

 

bz/ rv

 

źródło: