Franciszek: im mroczniejsza przyszłość, tym usilniejsza modlitwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 24 lipca 2016 18:43

Im bardziej wydają się nam nieprzezwyciężone obecne trudności i mroczne perspektywy bezpieczeństwa i pokoju, tym usilniejsza musi stać się nasza modlitwa. Papież Franciszek mówił o tym w czasie spotkania z pielgrzymami na Anioł Pański. Nawiązał tym samym do dramatycznych wydarzeń w Monachium i Kabulu.

 

 

 

„W tych godzinach nadal jesteśmy wstrząśnięci smutnymi wiadomościami o godnych potępienia aktach terroryzmu i przemocy, które spowodowały cierpienie i śmierć. Myślę o dramatycznych wydarzeniach w Monachium w Niemczech i w Kabulu w Afganistanie, gdzie straciło życie tak wielu ludzi – mówił Papież. – Jestem blisko rodzin ofiar oraz rannych. Zachęcam was do zjednoczenia się ze mną na modlitwie, aby Pan wzbudził we wszystkich pragnienie dobra i braterstwa. Im bardziej wydają się nieprzezwyciężone obecne trudności, a perspektywy bezpieczeństwa i pokoju zdają się mroczne, tym usilniejsza musi stać się nasza modlitwa”.

 

Papież modlił się w tej intencji przez chwilę w ciszy, a następnie z pielgrzymami przybyłymi na plac św. Piotra odmówił modlitwę „Zdrowaś Mario”.

 

 

bz/ rv

 

źródło: