Franciszek modlił się przed obliczem Jasnogórskiej Matki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 28 lipca 2016 23:12

Gdy kolumna papieskich samochodów dotarła w okolice Jasnej Góry Franciszek przesiadł się do papamobile i przejechał pośród oczekujących na Eucharystię zgromadzonych pod wałami wiernych. Później wjechał przez bramę na teren klasztoru. Tam spotkał się z oczekujących na niego chorymi.

 

Po wejściu do kaplicy Matki Bożej Papieża przywitał generał paulinów o. Arnold Chrapkowski. Przypomniał, że sześciokrotnie pielgrzymował na Jasną Górę św. Jan Paweł II, a także w 2006 r. przybył tu Benedykt XVI. „Dziś Papież Franciszek, Piotr naszych czasów, staje w miejscu «wielkiego zawierzenia» i gromadzi przy Matce Kościoła, Królowej Polski i świata, żywy Kościół. Na Jasnej Górze, od czasów św. Papieża Jana XXIII, trwa nieustanna modlitwa za Ojca Świętego” – powiedział o. Chrapkowski.

 

Franciszek modlił się przez chwilę przed obliczem Czarnej Madonny w ciszy. Później złożył Maryi swój dar: złotą różę na marmurowej podstawie, na której znajduje się papieski herb.

 

Najważniejszym punktem wizyty na Jasnej Górze jest Eucharystia sprawowana z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. Wraz z Papieżem koncelebrowała ją większość episkopatu. Obecni są także przedstawiciele najwyższych władz państwowych z prezydentem Andrzejem Dudą.

 

W wygłoszonej homilii Ojciec Święty nawiązał do czytań liturgicznych. Podkreślił, że wyłania się z nich Boża myśli, która przechodzi przez ludzką historię i tworzy historię zbawienia.

 

lg/ rv

 

źródło: