Papież modli się za ofiary huraganu na Karaibach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 09 października 2016 21:26

Na zakończenie Mszy z okazji Jubileuszu Maryjnego Franciszek odmówił z wiernymi modlitwę Anioł Pański. W poprzedzającym ją krótkim słowie wyraził swą bliskość ze wszystkimi, którzy ucierpieli na skutek huraganu jaki nawiedził w ostatnich dniach Amerykę.

„Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o poważnych następstwach huraganu, który w minionych dniach uderzył na Karaibach, zwłaszcza na Haiti, pozostawiając po sobie wiele ofiar i osób wysiedlonych, jak również znaczne szkody materialne. Zapewniam o mojej bliskości z mieszkańcami tych terenów i wyrażam ufność w poczucie solidarności wspólnoty międzynarodowej, instytucji katolickich oraz ludzi dobrej woli. Zachęcam was, byście włączyli się do mojej modlitwy za tych braci i siostry tak boleśnie doświadczonych” – powiedział Papież.

 

Ojciec Święty nawiązał także do wczorajszej beatyfikacji ks. Jenaro Fueyo Castañóna i jego trzech towarzyszy świeckich, która miała miejsce w Oviedo w Hiszpanii. Raz jeszcze pozdrowił także wszystkich, którzy wzięli udział w Jubileuszu Maryjnym. Przypomniał przy tym słowa św. Jana Pawła II.

„Wraz z wami pragnę powtórzyć słowa, które św. Jan Paweł II wypowiedział 8 października 2000 r., w Jubileuszowym Akcie zawierzenia Maryi: „Matko ... Pragniemy Ci dzisiaj zawierzyć przyszłość, która nas czeka... Ludzkość dysponuje dziś niesłychanie skutecznymi środkami, którymi może zamienić świat w kwitnący ogród albo obrócić go w ruinę”. Niech na tym rozdrożu Panna Maryja pomoże nam wybierać życie, przyjmując i praktykując Ewangelię Chrystusa Zbawiciela” – powiedział Franciszek.

 

lg/ rv

 

źródło:


 

 

Poprawiony: poniedziałek, 10 października 2016 22:12