Papież połączył się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 26 października 2017 22:33

Ojciec Święty rozmawiał astronautami przebywającymi w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Są to trzej Amerykanie, dwaj Rosjanie i jeden Włoch Paolo Nespoli, który koordynował to wyjątkowe spotkanie. Połączenie zostało zorganizowane przez Europejską Agencję Kosmiczną przy współpracy z NASA. Franciszek pozdrowił astronautów i zadał im kilka pytań. Chciał wiedzieć, jak oni postrzegają miejsce człowieka we wszechświecie i jak ze swej perspektywy rozumieją słowa, którymi Dante kończy Boską Komedię, a które mówią o Miłości, co wprawia w ruch słońce i gwiazdy. Franciszka interesowało też, dlaczego zostali astronautami, co ich zaskoczyło w stacji kosmicznej oraz jakie jest znaczenie współpracy w tym szczególnym miejscu.

 

 

 

W papieskim spotkaniu z astronautami uczestniczyli też przedstawiciele amerykańskiego Kościoła, z przewodniczącym tamtejszego Episkopatu na czele. Oni łączyli się z Watykanem i stacją kosmiczną w amerykańskim centrum kontroli misji.

 

Warto zauważyć, że nie było to pierwsze połączenie Watykanu z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. W 2011 r. z astronautami rozmawiał już Benedykt XVI.

 

kb/ rv

 

źródło: