W moskiewskiej katedrze Boże Narodzenie zawitało do Polaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 12 grudnia 2016 23:47

Do dzieci i młodzieży ze Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie zawitało Boże Narodzenie. 10 grudnia w nawie głównej katolickiej katedry Niepokalanego Poczęcia NMP uczniowie zaprezentowali jasełka.

 

 

 

 


Na jasełka przybyli rodzice uczniów, członkowie miejscowej Polonii, przedstawiciele Rosyjskiej Akademii Nauk, pracownicy ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie z żoną ambasadora panią Joanną Marciniak. Gościem honorowym był nuncjusz apostolski w Rosji abp Celestino Migliore, który w ciepłych słowach skierowanych do uczniów przybliżył znaczenie zbliżających się świąt i życzył wszystkim ich głębokiego przeżycia w łączności z Narodzoną Dzieciną.

 

Po słowie wstępnym nuncjusza apostolskiego uczniowie SPK w Moskwie w pięknych tekstach, kolędach i pastorałkach przedstawili historię Bożego Narodzenia. Po występie pani Joanna Marciniak podziękowała dzieciom, a chór złożony z pracowników ambasady i rodziców uczniów wykonał kilka  polskich kolęd. Bożonarodzeniowe spotkanie zakończyło podzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.

 

 

W. Raiter, Moskwa/ rv

 

źródło: