Wiadomości
Bożonarodzeniowe znaczki spod ręki mafioso PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 12 listopada 2018 18:10

Obrazy Zwiastowania i Narodzin Pana Jezusa, to dwa dzieła, które Stolica Apostolska wybrała na wzór znaczków pocztowych. Ich twórcą jest Marcello D’Agata od 25 lat odbywający karę dożywotniego pozbawienia wolności, za udział w mafijnych interesach. W latach 90-tych działał m.in. jako doradca Benedetto Santapaoli, jednego z najbardziej krwawych szefów sycylijskiej cosa nostry o pseudonimie „Myśliwy”.

 

 

 

Więcej…
 
100 lat niepodległości na Jasnej Górze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 11 listopada 2018 23:12
Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości na Jasnej Górze świętowana jest bardzo uroczyście. Obchody rozpoczęły się już 4 listopada i trwają nadal.

 

Nade wszystko zanoszona jest wielka modlitwa dziękczynna, ale nie brakuje też patriotycznych koncertów i spotkań. Zainteresowaniem cieszy się wystawa „Tu zawsze byliśmy wolni. Jasnej Góry droga do Niepodległości” czy patriotyczne wota. Dla Niepodległej „Pieśń o Ojczyźnie” wyśpiewał zespół Śląsk, wczoraj odbył się koncert Jasnogórskiej Muzyki Dawnej z utworami Józefa Elsnera nauczyciela wielu polskich kompozytorów w tym Chopina a dziś odbędzie się spotkanie z twórcami i pokaz filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Wciąż przybywają dzieci, które tutaj dziękują Królowej za Jej opiekę nad Polską. „Wiem, kto to jest Maryja. To jest mama naszej ojczyzny i mama Pana Jezusa” – mówi jedna z małych pątniczek. A jej koledzy dodają: „Dla wszystkich w Polsce jest mamą. Życzymy Polsce, żeby zawsze była wolna”.

 

Więcej…
 
Noce Świętych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 31 października 2018 19:03

W wielu parafiach na terenie całej Polski organizowane są dziś Noce Świętych lub „Procesje ze Świętymi”. Modlitewne czuwanie z prezentacją świętych, śpiewami i marszami odbywa się zawsze w wieczór przed uroczystością Wszystkich Świętych.


Tego typu spotkanie odbędzie się na przykład w Gnieźnie w kościele garnizonowym - zapowiada proboszcz parafii farnej, ks. Maciej Lisiecki.

 

 

Więcej…
 
Asia Bibi uniewinniona, fundamentaliści sparaliżowali Pakistan PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 31 października 2018 18:46

Sąd Najwyższy w Pakistanie uniewinnił Asię Bibi i nakazał jej natychmiastowe uwolnienie. 47-letnia chrześcijanka spędziła w więzieniu ponad 9 lat. W 2010 r. została skazana na śmierć przez powieszenie za rzekomą obrazę Mahometa.

 

Chrześcijanie w Pakistanie przyjmują dzisiejsze orzeczenie sądu z wielką nadzieją. Odbierają to jako wyraz zwycięstwa praworządności – podkreśla Paul Bhatti, znany obrońca chrześcijańskiej mniejszości w tym kraju. Zaznacza jednak, że pakistańscy wyznawcy Chrystusa obawiają się teraz akcji odwetowych. W całym Pakistanie odbywają się masowe demonstracje fundamentalistów, którzy domagają się śmierci Asii Bibi. Jest jasne, że nie może ona pozostać w Pakistanie – mówi Paul Bhatti.

 

Więcej…
 
Abp Chaput: prawdziwym problemem Kościoła jest cicha apostazja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 17 października 2018 19:56
Kościół nie przekazuje młodym pokoleniom pełni chrześcijańskiej wiary – uważa abp Charles Chaput, delegat Episkopatu Stanów Zjednoczonych na Synod o młodzieży. Mówił on o tym w swym wystąpieniu w auli synodalnej. Dokładniej wyjaśnił to natomiast w wywiadzie dla tygodnika Tablet.

 

 

 

Więcej…
 
W Chinach nauka i praca odciągają młodych od Kościoła PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 17 października 2018 19:43

Nauka i praca skutecznie odciągają młodych od Kościoła – twierdzi ksiądz pracujący w środkowych Chinach. Edukacja i ekonomia to ważne czynniki, które wpływają na rozwój człowieka i społeczeństwa, ale w Chinach stały się one przyczyną kryzysu wiary wśród młodych ludzi.

 

 

 

Poprawiony: środa, 17 października 2018 23:10
Więcej…
 
W Kamerunie zamordowano młodego seminarzystę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 17 października 2018 19:22
Na początku października w anglojęzycznym regionie Kamerunu zginął z rąk żołnierzy 19-letni seminarzysta Gerard Anjiangwe. Cornelius Fontem Esua, arcybiskup Bamenda powiedział, że do zabójstwa doszło przed kościołem św. Teresy w Bamessing, małej wiosce w północno-zachodniej części tego afrykańskiego kraju.

 

 

Więcej…
 
Unicef: 104 mln dzieci nie chodzi do szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 01 października 2018 22:10

Przy okazji 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych został opublikowany raport zatytułowany: „Skradziona przyszłość”. Wynika z niego, że jedno na troje dzieci w krajach dotkniętych przez konflikty lub katastrofy naturalne nie uczęszcza do szkoły. Daje to w sumie liczbę 104 milionów. Patrząc całościowo, 303 miliony młodych pomiędzy 5 a 17 rokiem życia nie chodzi do szkoły, czyli na poziomie globalnym jedno na pięcioro dzieci nie jest objęte edukacją.

 

 

Więcej…
 
Rumunia: beatyfikacja Weroniki Antal PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 22 września 2018 17:48

Dzisiaj rano w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nisiporeşti w Rumunii odbyła się beatyfikacja Weroniki Antal, męczenniczki, która 23 sierpnia 1958 r. poniosła śmierć w obronie wiary i czystości. Uroczystości przewodniczył kard. Angelo Becciu, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. W wygłoszonej homilii, modlił się, aby Bóg dał Rumunii tę samą odwagę, którą miała błogosławiona, kroczenia drogami dobra i miłości.

 

 

 

Poprawiony: niedziela, 23 września 2018 20:59
Więcej…
 
Dzień Postu i Modlitwy za Misjonarzy Męczenników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 24 marca 2018 19:42

Misjonarze na całym świecie wciąż oddają życie za Chrystusa, a ich krew przynosi owoce. Wskazuje na to abp Giampietro Dal Toso przy okazji obchodzonego dziś we wszystkich diecezjach świata Dnia Postu i Modlitwy za Współczesnych Misjonarzy Męczenników. Obchodzony on jest od 1993 r. Sekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, której podlegają tereny misyjne, zauważa, że na datę wspomnienia misyjnej ofiary życia celowo wybrano rocznicę męczeńskiej śmierci abp. Oscara Ornulfo Romero z Salwadoru, który został zastrzelony w czasie odprawiania Mszy 24 marca 1980 roku.

 

 

 

Poprawiony: sobota, 24 marca 2018 23:31
Więcej…
 
Episkopat Rosji o prawdzie, wolności i sprawiedliwości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 18 marca 2018 23:30

W związku z wyborami na prezydenta Rosji episkopat zachęca do postawy zgodnej z własnym sumieniem. Przypomina też o znaczeniu prawdy, wolności i sprawiedliwości.

 

 

 

 

Więcej…
 
Nigeria: zaatakowano arcybiskupa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
wtorek, 06 marca 2018 23:40

W Owerri (Stan Imo) w południowej Nigerii zaatakowano abpa Anthony’ego J.V. Obinna. Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę podczas uroczystości pogrzebowych matki prorektora tamtejszego uniwersytetu. Lokalne media podają, że ataku dopuścili się członkowie jednej z partii politycznych startującej w przyszłorocznych wyborach.

 

 

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 223