Wiadomości
Warszawa: sympozjum „Świeccy a misje” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 22 czerwca 2017 22:51

W Warszawie odbyło się sympozjum naukowe zatytułowane „Świeccy a misje”. Zostało ono zorganizowane w związku z 50-leciem działalności Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

 

Prócz zagadnień historycznych podjęto m.in. kwestie dotyczące współpracy misyjnej ze świeckimi - poinformował bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

 

 

Więcej…
 
Indie: świętokradztwo w katolickiej katedrze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 22 czerwca 2017 22:42

Nieznani sprawcy dokonali świętokradztwa w katolickiej katedrze w Bongaigaonie w stanie Asam w Indiach. Podczas zajścia, do którego doszło w nocy we wtorek 20 czerwca, zniszczono tabernakulum oraz znajdujące się w nim konsekrowane hostie. Tamtejsza policja rozpoczęła już dochodzenie.

 

 

 

 

Więcej…
 
Boże Ciało w Moskwie przeniesione na niedzielę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 18 czerwca 2017 22:52

Również w Rosji Boże Ciało zostało przeniesione z czwartku na niedzielę. W Moskwie procesja eucharystyczna została zorganizowana przy parafii archikatedralnej Niepokalanego Poczęcia.

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Nepal: handel dziećmi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 14 czerwca 2017 22:18

W tej wyjątkowej, trudnej sytuacji, jaka w dwa lata po trzęsieniu ziemi panuje w Nepalu, szczególnie dzieci są narażone na to, że padną ofiarą handlu. Według szacunkowych danych każdego roku od 12 do 15 tys. dzieci jest sprzedawanych do Indii, gdzie są wykorzystywane najczęściej seksualnie – alarmuje włoska organizacja pozarządowa We World zajmująca się obroną praw dziecka i kobiet. Nepal po tej klęsce żywiołowej, która spowodowała śmierć 9 tys. ludzi, zniszczyła 700 tys. domów, a 3 miliony ludzi pozostawiła w skrajnej nędzy, nadal nie podniósł się z kolan. Dzieci osierocone czy z biednych rodzin są szczególnie narażone na wykorzystywanie.

 

 

Więcej…
 
Indie: podręcznik nazywa Jezusa „diabłem”; chrześcijanie protestują PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
wtorek, 13 czerwca 2017 23:19

W jednym z podręczników szkolnych dla liceów w Indiach Zachodnich, a wydanym przez wydawnictwo „Gujarat State School Board for school books”, Jezusa nazwano „diabłem”. Ze względu na liczne protesty chrześcijan, minister edukacji prowincji Gujarat zapowiedział, że „sformułowanie to zostanie wkrótce usunięte”.

 

 

 

 

Więcej…
 
Rzym: jubilesz Odnowy w Duchu Świętym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 03 czerwca 2017 16:53

W 1967 r. studenci odprawiający rekolekcje w jednym z kolegiów uniwersyteckich w Pittsburghu w Pensylwanii, doświadczyli czegoś wyjątkowego – szczególnego, bezpośredniego dotknięcia Duchem Święty, podobnie,  jak miało to miejsce w Wieczerniku. Tak narodził się ruch odnowy charyzmatycznej. W tych dniach jego przedstawiciele przybyli do Rzymu, aby wziąć udział w jubileuszowych obchodach.

 

 

 

 

Więcej…
 
Papież o zamachu w Afganistanie: odrażający atak PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 31 maja 2017 23:11

Odrażającym atakiem i brutalnym aktem przemocy nazwał Papież Franciszek kolejny zamach, do którego doszło dziś w Afganistanie. Wyładowany ładunkami wybuchowymi samochód eksplodował w centrum Kabulu. Zginęło co najmniej 80 osób, a ponad 350 zostało rannych. Był to jeden z najkrwawszych ataków terrorystycznych w afgańskiej stolicy.

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Egipcjanie oczekują od Al-Azhar zdecydowanego potępienia rzezi chrześcijan PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 29 maja 2017 22:48

Choć od rzezi egipskich chrześcijan minęły już cztery dni, religijni zwierzchnicy islamu powstrzymują się od zdecydowanego potępienia tej zbrodni. Można wręcz mówić o swoistym przyzwoleniu na takie czyny. Wskazuje na to pracujący w Kairze polski jezuita ks. Wiesław Gontarz.

 

Męczeństwo 29 Koptów wstrząsnęło światem. W pierwszych doniesieniach była mowa o ostrzelaniu autobusu chrześcijańskich pielgrzymów. Z relacji świadków zbrodni, którym udało się ją przeżyć, wyłania się obraz o wiele bardziej dramatyczny. Pielgrzymi zostali wyprowadzeni z autobusu. Od każdego z nich zażądano wyznania wiary w Mahometa. Kto odmówił, został zastrzelony. Ten los spotkał również małe dzieci.

 

Więcej…
 
O. Lombardi: Benedykt XVI sługą prawdy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 16 kwietnia 2017 20:22

W tę niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nasze myśli kierujemy także w stronę Papieża-seniora z okazji przypadającej dziś 90. rocznicy urodzin. „Oby Kościół odczuwał pamięć i modlitwę Benedykta jako bogactwo, pełne owoców zarówno dla jego Następcy, jak i dla nas wszystkich, którzy jesteśmy jeszcze w drodze i jednocześnie widzimy w jego obecności duchową posługę” – powiedział przewodniczący Fundacji Ratzingera. O. Federico Lombardi podkreślił, że dewiza biskupia Josepha Ratzingera „Cooperatores Veritatis”, która jest także tytułem księgi jubileuszowej z okazji rocznicy urodzin Papieża-seniora, wyraża istotę jego posługi zarówno jako teologa, jak i „sługi teologii w Kościele”. Jego posługa była zawsze nakierowana na Prawdę, którą jest Jezus Chrystus.

 

 

 

Więcej…
 
Asia Bibi modli się o uwolnienie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 15 kwietnia 2017 17:50

Z okazji świąt wielkanocnych Asii Bibi zezwolono spożyć kolację w towarzystwie swego męża. Ta pakistańska chrześcijanka i matka pięciorga dzieci w 2010 r. została skazana na karę śmierci przez powieszenie za rzekomą obrazę Mahometa. Uwięziona od niemal ośmiu lat, czeka na rozpatrzenie swej apelacji.

 

 

 

 

Więcej…
 
Argentyna: dochodzenie w sprawie cudu eucharystycznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
piątek, 14 kwietnia 2017 19:17

Ordynariusz diecezji Rafaela w Argentynie wszczął dochodzenie w sprawie domniemanego cudu eucharystycznego. W Wielki Wtorek na wystawionej w monstrancji Hostii pojawiła się czerwona plama. Miało to miejsce podczas adoracji w ośrodku rehabilitacyjnym dla uzależnionej młodzieży.

 

 

 

 

Więcej…
 
Egipt: po zamachu chrześcijanie rezygnują z hucznej Wielkanocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 12 kwietnia 2017 20:00

Chrześcijanie w Egipcie rezygnują z hucznych obchodów świąt wielkanocnych. Będą tylko liturgie, czuwania, skupienie i modlitwy – zapowiedział Anba Raphael, sekretarz Świętego Synodu Koptyjskiego Kościoła Prawosławnego, który jest głównym wyznaniem chrześcijańskim w tym kraju.

 

 

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 218