Tanzański kardynał: wolimy umrzeć z głodu niż dać się kolonizować PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 10 grudnia 2018 20:18
Lepiej jest umrzeć z głodu niż otrzymać pomoc w zamian za zobowiązanie się do rzeczy, które są niezgodne z Bożymi pragnieniami – powiedział kard. Polycarp Pengo, arcybiskup Dar es Salaam, największego miasta w Tanzanii. Alarmuje on, że w tym afrykańskim kraju próbuje się przeprowadzać kolonizację ideologiczną pod płaszczykiem pomocy humanitarnej.

 

 

 


Kard. Pengo poprosił tanzański rząd o odrzucenie każdej pomocy zagranicznej, która jest warunkowana zaakceptowaniem zachodnich norm kulturowych dotyczących np. homoseksualizmu. „Kraje zachodnie przestaną nas wspierać jeżeli będziemy przeciwko homoseksualizmowi” – stwierdził kard. Pengo. Nie sprecyzował on jednak, które programy pomocowe promują takie postawy.


Gospodarka Tanzanii rozwija się, ale mimo to, ostatnie badania wskazały, że aż 75 proc. populacji cierpi z powodu niedoboru żywności. Kraj ten ma jeden z najwyższych wskaźników niedożywionych mieszkańców na świecie. 74-letni kardynał uważa jednak, że rząd nie powinien akceptować pewnych form seksualności, dyktowanych z zewnątrz, niezależnie od kosztów, jakie z tym są związane. „Nie możemy akceptować rzeczy, które nie podobają się Bogu, i jeżeli mamy głodować ponieważ odmówiliśmy zaangażowania w takie akty, wolimy umrzeć z naszym Bogiem” – powiedział kard. Pengo.

 

źródło: