Pierniki z Budziejowic dla ubogich w Rzymie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 12 grudnia 2018 20:50
Dobroczynna działalność Ojca Świętego jest możliwa dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy i dobroczyńców z całego świata. Dziś do Watykanu dotarł z południowych Czech transport świątecznych pierników dla ubogich Wiecznego Miasta.


Papieskiemu Jałmużnikowi przekazała je delegacja Budziejowic.

 

 

 

 

“ Prezenty z Czech będą dla najuboższych z Rzymu – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Konrad Krajewski. – Szczególnie dla tych, którzy przychodzą pod kolumnadę św. Piotra codziennie, korzystają z naszych pryszniców, lekarzy. To są ludzie, którzy mieszkają na ulicach Rzymu i ta pomoc jest niezbędna, żeby im przywrócić godność, bo człowiek, kiedy jest umyty, zbadany przez lekarza, kiedy może obciąć włosy, ogolić się, może potem iść w świat i próbować wrócić do normalnego życia. 200 osób dziennie korzysta z tych dobrodziejstw Ojca Świętego. Tak więc połączymy siły włoskie, czeskie i polskie, i nasi biedni będą zadowoleni. ”


Delegacja z Czeskich Budziejowic spotkała się dziś również z Franciszkiem na audiencji ogólnej. Przywiozła mu czeskie piwo na papieski świąteczny stół. Zapoznała też Ojca Świętego z przedświąteczną akcją budziejowickiej Caritas i miejscowego browaru. Na bożonarodzeniowych jarmarkach sprzedaje się bowiem specjalną serię świątecznego piwa, z którego dochód przeznaczony jest dla biednych.

 

źródło:


Poprawiony: środa, 12 grudnia 2018 23:55