Ulicami polskich miast przeszły Orszaki Trzech Króli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 06 stycznia 2020 23:38
W niemal 900. miejscowościach w Polsce odbyły się dziś Orszaki Trzech Króli. Na hasło tych ulicznych jasełek wybrano słowa „Cuda, cuda ogłaszają”, które pochodzą z kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. Uczestnicy dziękowali za „wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny”, m.in. Cud nad Wisłą, ale też zbliżającą się beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

 

 

 


Jeden z największych Orszaków Trzech Króli przeszedł ulicami Warszawy, a poprowadził go kard. Kazimierz Nycz. „Od początku Orszaku Trzech Króli w Warszawie, a dzisiaj w prawie 900. miejscowościach Polski, towarzyszy nam ta wielka troska, aby to był Orszak dla wszystkich. Dla tych, którzy przychodzą wyznać swoją wiarę i dać jej świadectwo, dla tych wszystkich, którzy szukają Pana Jezusa i drogi do Niego, a nawet dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie znają Chrystusa, bo przecież Święto Objawienia Pańskiego to jest święto misyjności Kościoła i święto powszechności zbawienia” – powiedział kard. Nycz.

 

 

W stołecznym Orszaku udział wziął także Prezydent Andrzej Duda z małżonką, który szczególne życzenia skierował do wiernych Kościołów wschodnich świętujących dziś Wigilię Bożego Narodzenia. „Spokojnych, błogosławionych, dobrych Świąt Bożego Narodzenia, wspólnoty rodzinnej, sąsiedzkiej, wspólnoty wiernych, na ten wspaniały bożonarodzeniowy czas” – życzył Prezydent Andrzej Duda.


W czasie Orszaków w wielu miejscowościach odbywała się zbiórka pieniędzy, z której dochód zostanie przekazany na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Orszak Trzech Króli zaliczany jest obecnie do największych ulicznych jasełek na świecie. W ub. roku wzięło w nim udział ok. 1,2 mln uczestników.

 

 

źródło:


Poprawiony: poniedziałek, 06 stycznia 2020 23:47