Abp Szewczuk: modlimy się o nawrócenie Rosji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
piątek, 25 marca 2022 22:44
Nie można współpracować ze złem, które wychodzi teraz z Rosji. Dlatego musimy się modlić o jej nawrócenie, o wykorzenienie tego zła, by, jak powiedziała Matka Fatimska, nie stało się przyczyną kolejnej wojny światowej – tymi słowami wyjaśnia sens dzisiejszej konsekracji abp Światosław Szewczuk, podkreślając, że jako chrześcijanie mamy obowiązek modlić się za naszych wrogów. Niepokalanemu Sercu poświęcona też zostanie Ukraina, ponieważ, jak dodaje, rozpaczliwie potrzebujemy dziś zwycięstwa dobra.


W swym codzienny orędziu zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego wskazuje na duchowy wymiar tej okrutnej wojny.

 


„Poprzez naszą walkę i niezłomność stawiamy wiele pytań… Czy jest dziś coś, za co człowiek powinien oddać życie? Czy istnieje obiektywna, nienaruszalna prawda, która może być sensem naszego życia? Czy istnieje obiektywne, niezaprzeczalne zło, z którym trzeba walczyć? We współczesnej kulturze, którą nazywamy kulturą postprawdy, miesza się dobro i zło. Ludzie nie rozumieją różnicy między tym, co daje życie, a tym, co zabija. Czasami wydaje się, że to wola złego dyktatora ma być obiektywną prawdą, a ludzie, którzy opowiadają się za prawdą, mogą zostać skazani na śmierć, i to całymi milionami. Walka Ukraińców, militarna agresja Rosji na Ukrainę i zbrodnie wojenne rosyjskich okupantów stawiają przed światem głębokie pytania moralne, które mówią, że dobro nigdy nie może być uważane za zło, a zło za dobro. Ze złem nigdy nie można iść na kompromis, a obojętność na tę kwestię, na potrzebę odróżniania dobra od zła – zabija. Widzimy to w naszej ojczyźnie.“

 

źródło: