14 Dniowa Droga Krzyżowa : Stacja X PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
poniedziałek, 21 marca 2016 09:03

Pan Jezus z szat obnażony

 

 

Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i Błogosławimy Tobie... Żeś przez krzyż i mękę swoją świat odkupić raczył

 

 

 

Jezus zostaje obnażony z szat. Zostaje obnażony z godności nie tyle człowieka co Boga, ale nie wierzą w to Żydzi, którzy domagali się ukrzyżowania Jezusa, nie wierzą w to żołnierze, którzy zdarli z Jezusa szaty a o tunikę rzucali losy. Dla nich Jezus jest zwykłym więźniem, zwykłym człowiekiem skazanym na śmierć, którego można poniżyć do granic możliwości.

 

Jezusa od tej chwili okrywa płaszcz krwi spływającej z ubiczowanego ciała oraz krwi spływającej z głowy Jezusa po ukoronowaniu cierniem. Taka szata została przeznaczona dla Tego, który przyjął ciężar grzechów wszystkich ludzi na siebie, nie dla sławy ale z wielkiej miłości Boga do człowieka.

 

 

 

Godność człowieka w obecnych czasach także jest obdzierana z szat. Obdzierana jest czystość małżeńska, obdzierane jest prawo do życia człowieka, obdzierana jest ludzka intymność, która jest taką sferą życia człowieka, która powinna być obnażana tylko w tej szczególnej naturalnej sytuacji pożycia małżeńskiego. Wiele z tych aktów obnażania godności dzieje się za przyzwoleniem samego człowieka. Gdy człowiek zapomina o Bogu, o wartościach chrześcijańskich, o podstawowych prawach jakie Bóg dał człowiekowi nie jest w stanie panować nad tym co ludzkie, nad tym co święte. Wszelkie wartości moralne, chrześcijańskie są obnażane z szat, aby ukazać to co jest zgodne z katechezą świata” wszystko można i ze wszystkiego można korzystać, nie zważając na to co myśli, co czuje człowiek, nie zważając na szczególne uświęcenie niektórych sfer życia człowieka. W miejsce godności człowieka wchodzi grzech – grzech, który w obecnych czasach jest chroniony nawet prawem: legalizacja aborcji, legalizacja związków homoseksualnych, legalizacja eutanazji czy innych form, które są uznane przez Boga i prawo Boże za grzech. Tam gdzie nie ma Boga tam jest prawo śmierci - prawo, które dopuszcza grzech jako coś naturalnego, jako coś powszechnego i nie szkodliwego. Święty został obnażony z szat, świętość w obecnych czasach także zostaje obnażona z szat. Kim są ci którzy obdzierają świętość z szat? Czy to są biblijni Żydzi? Nie, to są zwykli ludzie, może nawet ci, którzy uważają się za katolików, wierzących a zapominają o prawie Boga. Zweryfikuj swoje serce, zweryfikuj swoje uczynki, zweryfikuj swoje życie i stań po stronie prawdy, stań po stronie Chrystusa, który oddał za nas życie. Teraz jest czas na zmianę, teraz jest czas na zakrywanie tego co święte, tego co powinno być chronione a jest pozbawiane szat: prawo do życia nienarodzonych dzieci, prawo do naturalnej rodziny i naturalnej śmierci, do czystości przedmałżeńskiej, do czystości ciała (ukazywanie aktów, nagości człowieka poprzez różne formy mediów jest grzechem).

 

 

Kim chcesz być? Tym, który obdziera z szat to co święte czy tym, który dba o świętość, o zachowanie prawa i nauki Boga? W tym czasie Wielkiego Tygodnia rozważaj Słowo Boga, jeśli czujesz, że w twoim życiu miały miejsce takie złe uczynki skorzystaj z okazji pojednania się z Bogiem poprzez spowiedź. Nie wiemy kiedy przyjdzie czas odejścia, warto już teraz zadbać o czystość duszy, serca i ciała, abyśmy mogli stanąć przez Bogiem jako ten, który może upadał, ale szczerze uznał się za grzesznika i nawrócił się stając się PRAWDZIWYM CHRZEŚCIJANINEM – świadkiem Chrystusa, który upadając powstaje i idzie dalej za Chrystusem, nie tkwi w grzechu.

 

 

INTENCJE MODLITEWNE:

Za wszystkich ludzi, którzy błądzą i nie mogą odnaleźć drogi do Boga, za tych, którzy zaślepieni nauką świata obdzierają to co jest święte, aby Bóg otworzył oczy i pozwolił zobaczyć własne uczynki, aby uleczył to co zostało zranione poprzez grzech, aby dla każdego człowieka świętość i troska o to co świete stała się celem życia człowieka.

 

MODLITWA :

Boże Ojcze, Ty dopuściłeś obnażenie Twojego Syna z szat ukazując ciężar grzechów ludzkich w ranach Twojego Syna pomóż nam wszystkim uleczyć nasze serca i dusze, otwieraj nasze oczy na to co święte i chroń nas przed tym co wprowadza nas w grzechy, chroń nas od pokus złego, abyśmy potrafili chronić godność człowieka, postępować zgodnie z sumieniem i prawem Bożym, prowadź nas do świętości i godnego naśladowania Twojego Syna Jezusa Chrystusa.

 

 

Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.

 


Poprawiony: środa, 23 marca 2016 16:23