Rozważanie na 16.12.2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 16 grudnia 2015 00:22

III Tydzień Adwentu, Rok C

 

Iz 45, 6b-8. 18. 21b-25; Ps 85 (84), 9ab-10. 11-12. 13-14 (R.: Iz 45, 8); Iz 40, 9-10; Łk 7, 18b-23



Jezus mówi do nas bardzo ważne zdanie. „A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi.” Tych słów każda powinniśmy się trzymać. Błogosławionym jest ten, który nie wątpi w nieskończoną miłość Boga. Bóg nam błogosławi i nieustannie posyła swoją łaskę. Oczekuje jednego - że nie będziemy wątpić w Jego miłość. On wie, że nie jesteśmy zdolni do miłości. Nie potrafimy sami z siebie pokochać czystą, piękną miłością. Zawsze będzie ona skażona egoizmem i pychą.

 

Jednak to Go nie zniechęca. On przecież jest Wszystkim. Tak więc On wypełni nasze serca Boską miłością. Miłością doskonałą. On poprowadzi nas na tej drodze ku miłości. On uczyni nas świętymi. Tylko uwierzmy Bożej Miłości.

 

Wiara prawdziwie potrafi zdziałać cuda. Postarajmy się zaangażować serca, by wiara była żywa, gorąca. Wiedzmy, że Bóg z wielkim wzruszeniem patrzy na dusze, które cały swój wysiłek wkładają w to, by postępować tak, jakby ich wiara była niezłomna. Pragnie on ludzi, którzy chcą wierzyć, kochać, chcą zdobywać kolejne dusze dla Boga. Ich wiara, miłość wyraża się w ich woli. Bóg udziela im łaski, aby mogły realizować Jego plany. Umacnia ich wolę. W serca wlewa miłość, duszom daje wiarę.

 

Dzisiaj zwracamy naszą uwagę na rzecz istotną. Na wolę. Otrzymaliśmy od Boga wolną wolę. Możemy dokonywać wyborów. Od nas zależy droga życiowa. Oczywiście na swojej drodze napotkamy sytuacje i zdarzenia niespodziewane, niechciane. Droga, przez jaką realizujemy swoje życie na ziemi zależy od nas.