Komentarz na niedzielę 21.06.2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 20 czerwca 2015 21:47

XII Niedziela Zwykła , Rok B


Mk 4, 35-41

 

 

„Czemu tak bojaźliwi jesteście?” „Jakże wam brak wiary!” Ten zarzut Pana Jezusa w odniesieniu do uczniów powinien być dla nas ciągle napomnieniem. Jaka jest nasza wiara? Czy autentycznie wierzymy w Jego obietnice? Czy są one główną inspiracją naszego życia?

 

 

Wnętrze człowieka jest łodzią, do której wszedł Jezus.  Jakże często cisza, spokój, panujące dookoła – to tylko rzeczy pozorne, gdyż zły duch poprzez wichry i burze będzie starał się zatopić naszą łódź. Wichrem oraz burzą są nasze lęki, niepokoje, to trudne sytuacje, nieprzyjemne zdarzenia, to nasze słabości.

 

 

Co powinniśmy zrobić, aby do naszego życia powróciła wiara oraz spokój? Podstawową rzeczą całkowite zawierzenie Jezusowi. Nawet, kiedy będzie spał - jeśli jest kapitanem, to czuwa nad wszystkim i wie, co robi. Warto pamiętać, że niekiedy Bóg w cudowny sposób ucisza burze w naszym życiu, ale pozwala też, byśmy zmagali się z przeciwnościami. One są, bowiem bardzo nam potrzebne. Bez przeciwności i trudności nie ma wzrostu w Miłości.