"Różaniec" MARZEC 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
czwartek, 16 marca 2017 14:31

Temat numeru: Dla nas i całego świata

 

 

Miesięcznik „Różaniec to katolickie czasopismo dla każdego, komu bliska jest duchowość maryjna i modlitwa różańcowa, ale nie tylko. Wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy żyją modlitwą i pragną spotykać się z Bogiem w swojej codzienności.

 

Na łamach „Różańca” można znaleźć przesłanie papieża Franciszka, poruszające świadectwa, wywiady, reportaże, opowiadania oraz wiele ciekawych artykułów, które mogą być pomocą w pogłębianiu życia duchowego, by być coraz bliżej Boga.

 

 

 

 

Marcowy numer poświęcamy zbawczej misji Jezusa, który oddał życie dla nas i całego świata. Rzeczywistość zła, która deformuje świat i zanieczyszcza obraz Boga, jest czymś realnym, spowodowanym naszą winą. Nie można jej zignorować, trzeba jej stawić czoło. Sam Bóg czyni siebie miejscem pojednania i w swoim Synu bierze na siebie cierpienie. Sam Bóg „pije kielich” całej potworności. Swoją mocą naprawia to, co wydaje się po ludzku nieodwracalne.

- Jezus wynagradzający – Bóg w swoim Synu wziął na siebie grzechy świata i całe zło. Czy potrzebne są jeszcze nasze ofiary i wynagrodzenie?

- Prawdziwa pokuta wypływa z potrzeby serca, a nie z lęku – rozmowa z Maciejem Bodasińskim, współorganizatorem Wielkiej Pokuty

- „To był cud, który wyprosiła Matka Boża” – świadectwo Władysława

- Zło dobrem zwyciężaj – Żyjemy w czasach, w których publicznie odbiera się dobrą sławę Panu Bogu. Chrześcijanie często pozostają obojętni wobec takich działań. Bierność także jest grzechem, za który należy Bogu wynagradzać.

- Maryja mnie wybrała – na łamach „Różańca” rozmawiamy z abp. Salvatore Pennacchiem, nuncjuszem apostolskim w Polsce

W marcowym numerze także

- Jak głosić Ewangelię w rodzinie i jaką rolę w tym dziele mają osoby starsze?

- Nie żyjemy dla siebie – sedno fatimskiego przesłania

- Drzewo zbawienia – o najokrutniejszym i najbardziej hańbiącym sposobie zadawania śmierci. Artykuł ks. Andrzeja Zwolińskiego.

Jak co miesiąc zamieszczamy w „Różańcu” materiały formacyjne: rozmyślanie z Maryją na pierwszą sobotę, konferencje z propozycjami zadań na marzec, konspekt spotkania dla kół różańcowych, rozważania różańcowe i komentarze o Ewangelii na każdy dzień miesiąca.

 

Miesięcznik dostępny jest w Wydawnictwie Sióstr Loretanek, ul. Żeligowskiego 16/20,

04-476 Warszawa, tel. 22/ 673 58 39 lub na www.rozaniec.eu i www.sklep.loretanki.pl

 

Poprawiony: poniedziałek, 17 kwietnia 2017 16:28