Włóczkersi czekają na włóczkę! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 11 czerwca 2014 19:31

Czy kłębki włóczki mogą sprawiać komuś radość? TAK! Z pewnością sprawiają ją Włóczkersom, którzy z utęsknieniem czekają na nią.Dlatego jeśli masz w domu zbędną włóczkę, albo chcesz pomóc w inny sposób - przeczytaj ten materiał ! 

 

 

 

 

 

 

 

Od ponad roku do Fundacji "Redemptoris Missio"  docierała włóczka z całego kraju, darczyńcy przesyłali ją dla Siostry Cecylii Śmiech, która co roku posyła własnoręcznie robione czapki dla afgańskich dzieci.  Przed rokiem w Fundacji powstał pierwszy klub Włóczkersów. Kolejne kluby, w innych miastach były już tylko kwestią czasu. Siostra Cecylia zaraziła swoją ideą wiele osób, najwytrwalsze z nich zrobiły ponad 700 czapeczek. Kluby Włóczkersów powstawały w całej Polsce, niektóre  liczne, inne jednoosobowe.  Wśród Włóczkersów dziergających w domowym zaciszu są osoby niewidome, najstarsza zaś z klubowiczek ma 98 lat i robi na drutach bez okularów. Warto wspomnieć również o klubie utworzonym przez więźniarki w Areszcie Śledczym w Lesznie. 

 

 

 

Włóczkersom zabrakło właśnie wełny.  Jeśli ktoś ma w domu choćby parę kłębków prosimy o dostarczenie ich na ul. Grunwaldzką 86 w Poznaniu.

 

 

 

Prosimy ją przynosić codziennie do podziemia domu parafialnego, w godzinach od 8.00 do 15.30

 

 

 

 

Kontakt:

 

 

Justyna Janiec – Palczewska           tel: 61 8621321

 

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio

ul. Gruwaldzka  86, 60-311 Poznań

 

 

 

 

 

Poprawiony: środa, 11 czerwca 2014 19:33