Nie bądź obojętny!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 22 czerwca 2014 21:08

Informujemy, że jutro - 23 czerwca o godz. 9.30 wolontariusze Fundacji „Redemptoris Missio” na dziedzińcu przed Fundacją (ul. Grunwaldzka 86 w Poznaniu) będą pakować transport z pomocą humanitarną do Republiki Środkowej Afryki.  Akcja pomocy dla RŚA (informacje o Akcji znajda Państwo na stronie internetowej Fundacji http://www.medicus.ump.edu.pl/index.php/onas/akcje-fundacji/195-pomoc-dla-republiki-srodkowej-afryki) została zorganizowana wiosną tego roku, a dzięki uprzejmości Dowództwa Operacyjnego może zostać z powodzeniem sfinalizowana. Blisko cztery tony pomocy zostanie do Afryki przetransportowane wojskowymi samolotami.

 

 

 

 

Wśród wysłanych jutro  rzeczy znajdą się  leki przeciwbólowe, witaminy, środki czystości, żywność podarowana przez mieszkańców Poznania, a także zakupiona z darowizn tona mleka w proszku, pół tony specjalnego mleka przeciwbiegunkowego, ponad 150 tys. rękawic jednorazowych, tysiące wenflonów dla dzieci. W  tamtejszych warunkach te rzeczy na wagę złota.  Swoją pomoc Fundacja adresuje do jednego z misyjnych szpitali, w którym leczona jest miejscowa ludność - głównie Pigmeje, koczownicze plemię żyjące na tamtych terenach. Dzieci cierpią na niedożywienie, a częsta w klimacie tropikalnym biegunka bywa dla wielu śmiertelna.  Więcej informacji o szpitalu http://www.misje.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?r=47 . Przy pakowaniu jutrzejszego transportu pomoże Ks. Mieczysław Pająk – misjonarz, który, na co dzień pracuje w misji w Bagandou w Republice Środkowej Afryki.

 

 

 

Dary dzięki uprzejmości XIV Wojskowego Oddziału Gospodarczego wyruszą z Poznania na lotnisko Wojskowe do Wrocławia. Stamtąd po ocleniu (darmowe od lat wykonywane dla Fundacji przez Agencję Intrasvat) prawdopodobnie 27 i 30 czerwca wyruszą do Republiki Środkowej Afryki dwa samoloty wojskowe zaopatrujące stacjonujących tam oddział. Polski Kontyngent Wojskowy w Republice Środkowej Afryki rozpoczął swoją misję 1 lutego.  Na miejscu, w Afryce pomoc od żołnierzy przejmą sami misjonarze. Dzięki temu, że w trakcie trwania wojny domowej zdecydowali się zostać ze swoimi podopiecznymi udało im się zwrócić uwagę Europejczyków na problemy swoich podopiecznych. Według danych z 2007 r. Kościół katolicki prowadzi w RŚA 220 szkół i 168 innych placówek - sierocińców, szpitali, klinik.

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacje i kontakt:

Justyna Janiec – Palczewska

Koordynator Akcji dla RŚA

tel. 618621321, 609988367                                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: niedziela, 22 czerwca 2014 21:09