Pomóż nam pakować!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
piątek, 17 października 2014 20:21

Informujemy, że 20 października o godz. 9.30 da dziedzińcu przy siedzibie Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” przy ul. Grunwaldzkiej 86 w Poznaniu wolontariusze Fundacji będą pakować transport pomocy dla Kosowa i Bośni.  Z prośbą o pomoc do Fundacji zgłosili się polscy żołnierze pełniący na Bałkanach misję o charakterze stabilizacyjnym. Bałkany w maju tego roku zostały dotknięte największą od stulecia powodzią.

 

 

 

 

 

 

Finansowe skutki powodzi mieszkańcy odczuwają do dzisiaj. W maju tego roku Fundacja zorganizowała transport czterech ton pomocy humanitarnej, dary zostały rozdysponowane między najbardziej potrzebujących, jednak potrzeby nadal są ogromne.    Kosowo to młode, europejskie państwo, które po wojnie boryka się z wieloma problemami ekonomicznymi. Bezrobocie w republice Kosowa wynosi 45%. Przed czterema laty Fundacja „Redemptoris Missio” podarowała kosowskim dzieciom wózki inwalidzkie – tak rozpoczęła się współpraca między Fundacją a polskimi żołnierzami z Kosowa. Żołnierze patrolują tereny przygraniczne, rozmawiają z liderami poszczególnych wiosek, odwiedzają szkoły i poszczególne rodziny, i widzą, że ludzie w Kosowie żyją czasami w skrajnym ubóstwie. Fundacja stara się na te potrzeby odpowiedzieć.

 

 

W najbliższy poniedziałek planujemy wysłać do Kosowa tonę odzieży. Bezpłatny transport pomocy zapewni Fundacji XIV Wojskowy Oddział Gospodarczy. Samochód wojskowy z Poznania pojedzie do Bydgoszczy, a stamtąd po ocleniu dary wyruszą konwojem do Kosowa. Do tej pory dzięki hojności Poznaniaków udało się do Kosowa wysłać dwanaście i pół ton pomocy. Były to głównie przybory szkolne, odzież, ale także materiały medyczne dla kosowskich szpitali oraz kołdry i koce dla poszkodowanych w powodzi. Transport z Bydgoszczy do Kosowa i Bośni wyruszy 27 października..

 

 

Kontakt:


Justyna Janiec - Palczewska

Wiceprezes Zarządu

tel. 61 8621321, 609988367

 

 

więcej informacji: www.medicus.ump.edu.pl