Niech powstaną kolejne studnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 23 marca 2015 06:21

Pragniemy poinformować, że od dzisiaj rozpoczynamy kolejną zbiórkę pieniędzy na budowę czterech studni w Indiach. Od samego początku swojego istnienia Fundacja wspierała i robi to nadal medycznie leczenie trądu w Indiach. Wolontariusze Fundacji pracują w misyjnych szpitalach, gdzie opatrują rany i służą swoją wiedzą medyczną chorym na trąd i ich rodzinom.

 

 

 

 

 

 

 

Według Światowej Organizacji Zdrowia na świecie żyje trzy miliony osób okaleczonych przez trąd. W rzeczywistości osób chorych jest znacznie więcej, lecz nie poddają się one leczeniu. Według danych 70% wszystkich przypadków trądu przypada na Indie. Mimo, że istnieje skuteczne leczenie, temat trądu jest w Indiach wciąż tematem tabu. Rzadko zdarza się, aby chory zawitał do gabinetu lekarskiego. Lekarze nie chcą leczyć trędowatych z obawy przed utratą innych pacjentów. Trąd jest chorobą tak bardzo naznaczającą, że chorzy na nią i ich całe rodziny muszą mieszkać w koloniach na obrzeżach miast, poza społeczeństwem, niejednokrotnie bez dostępu do opieki zdrowotnej, szkół i bez pracy.

 

 

Wszystkich, którzy chcieliby wspomóc projekt najdrobniejszymi nawet datkami zachęcamy do wpłaty na konto Fundacji z dopiskiem WODA

 

 

Dane do przelewu

 

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

ul. Grunwaldzka 86

61-115 Poznań

 

 

Nr r-ku: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

 

 

Więcej informacji o Akcji znajdą Państwo tutaj:

 

http://www.medicus.ump.edu.pl/index.php/onas/akcje-fundacji/234-woda-dla-tredowatych

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 24 marca 2015 15:24