Pomóżmy Nepalowi!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 22:38

Jak wiemy, w sobotę 25 kwietnia 2015r.,  Nepal został dotknięty tragicznym w skutkach trzęsieniem ziemi. Do tej pory liczba ofiar tego kataklizmu została oszacowana na 3200 zabitych i ponad 5000 rannych, liczba ta niestety może ulec zmianie. Mieszkańcy tego kraju zostali pozbawieni dachu nad głową, w szpitalach brakło miejsc, środków opatrunkowych. Na terenach, gdzie zawaliły się budynki, trwa wyścig z czasem, bo w przypadku osób uwięzionych pod gruzami szanse na przeżycie maleją z każdą godziną od kataklizmu.

 

 

 

 

 

W Nepalu wprowadzono stan wyjątkowy, a władze tego kraju apelują o pomoc humanitarną. Do Fundacji „Redemptoris Missio” zgłosił się nepalski lekarz Ashis Lohani, który pragnie pomóc swoim rodakom. Sam w każdej chwili gotowy jest do wyjazdu do Nepalu, aby pracować tam, jako wolontariusz. Ashish Lohani mieszka w Polsce od roku, pochodzi z Katmandu i jest w stałym kontakcie ze swoimi przyjaciółmi lekarzami pracującymi w szpitalach polowych stolicy. W związku z brakiem możliwości transportu leków i środków opatrunkowych, o które proszą tamtejsi lekarze, Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” prowadzi zbiórkę pieniędzy na konto Fundacji:

 

 

09 1090 2255 0000 0005 8000 0192 z dopiskiem „Pomoc dla Nepalu”.

 

 

Na miejscu, w Nepalu znajduje się też wolontariusz Fundacji Maciej Pastwa, który przeżył trzęsienie ziemi będąc w północnych Indiach, ale kontakt z nim jest znacznie utrudniony. Sytuacja jest rozwojowa, do Fundacji zgłaszają się lekarze chcący wziąć udział w akcji ratunkowej, poszukujemy możliwości wyjazdu dla nich.

 

 

 

Więcej informacji: http://www.medicus.ump.edu.pl