Zakończył się "Zaczarowany ołówek" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 02 marca 2016 23:11

Informujemy, że setki tysięcy przyborów szkolnych wyruszą z Poznania do dzieci na całym świecie. Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zakończyła właśnie Akcję „Zaczarowany Ołówek”.  Akcja polegała na zgromadzeniu przyborów szkolnych abyśmy mogli je przekazać dzieciom w najbiedniejszych krajach świata. Czasem jeden ołówek potrafi odmienić bieg życia jakiegoś dziecka. Dzięki niemu dziecko może pójść do szkoły i zacząć się uczyć.


Edukacja jest najskuteczniejszą bronią w walce z dziedziczonym od pokoleń ubóstwem. Pozwala wyrwać się z kręgu biedy, beznadziei i braku perspektyw na przyszłość.

 

 

W Akcję zaangażowało się setki firm, szkół  i rozmaitych instytucji z całej Polski. Ludzie przynosili lub przesyłali nam listy z choćby kilkoma długopisami. Bywały dni, że  przychodziło do nas po kilkadziesiąt paczek. Efekt jest taki, że cała Fundacja i kilkudziesięciometrowy korytarz wypełnione są paczkami z darami. Trudno nawet oszacować ich liczbę, ale sięga ona z pewnością setek tysięcy.

 

Akcja połączyła różne środowiska, od dzieci przedszkolnych i szkolnych, studentów, przez parafian, lekarzy, strażników więziennych, siostry zakonne i klientów sklepów – każdy chciał w niej mieć swój udział.

 

Według naszych wstępnych szacunków przyborów jest ponad pięć ton, ale doświadczenie nauczyło nas, że zawsze po zakończeniu Akcji do Fundacji spływa drugie tyle darów. Teraz wolontariusze policzą przybory, spakują je do paczek, obszyją je płótnem i wyślemy je do najodleglejszych krajów świata. Blisko półtorej tony przyborów trafiło już w połowie lutego do Afganistanu, 9 marca panujemy transport przyborów szkolnych do Kosowa, a kolejne kontenery z pomocą dla Kamerunu, Togo i Ghany planujemy latem tego roku.