POGOTOWIE DUCHOWE - NIE CZEKAJ, SKORZYSTAJ JESLI POTRZEBUJESZ POMOCY PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
środa, 03 października 2012 10:59

W czasach kiedy dominuje wiele zła, trudnych sytuacji, kiedy człowiek stara się podążać za wszystkim, co pozwoli mu żyć i zapewniać godziwe warunki a nawet przyjemności, spełniać swoje plany, marzenia często doświadczamy bardzo przykrych faktów, wydarzeń, które wprowadzają nas w stan cierpienia, często nawet ogromnego cierpienia, odrzucenia, myśli, które mają nas zaprowadzić na skraj załamania lub nawet śmierci, szczególnie tej duchowej. Wtedy człowiek zaczyna myśleć, że nic juz nie uratuje go od tego wszystkiego, że wszyscy go odrzucili, że wszyscy go nie kochają, nawet Bóg, gdyż zsyła na niego takie cierpienia, mimo, że jest Miłością. Zadaje sobie wtedy człowiek pytanie: " Kim jest Bóg skoro tak bardzo mnie doświadcza cierpieniem? Jak można Go uznawać za kochajacego Boga, skoro tak traktuje człowieka, swoje dzieci?"

 

My odpowiadamy: "Można kochać Boga a nawet trzeba i wcale nie jest prawdą, że Bóg opuszcza człowieka, że zostawia go samego z cierpieniem, że nie kocha człowieka dlatego, że gdzies tam upadł i odsunął sie od Boga, od wiary, od chrześcijańskiego życia. Bóg cały czas jest i kocha człowieka a doświadcza go cierpieniem dlatego, aby człowiek zobaczył, że w tym cierpieniu jest obecny Bóg, że On czeka aby człowiek w końcu zauważył Jego działanie, Jego obecność, gdyż w tej pogoni za światem i wszelkimi dobrami często zapomina o Bogu i odrzuca to wszystko na czym Bogu zależy, przez co wchodzi w poważne cierpienia.

 

Może dziś doświadczyłeś takiego cierpienia, może jesteś w bardzo trudnej sytuacji, może osądzasz Boga i innych i myślisz, że z twojej sytuacji nie ma juz wyjścia?

 

Jest wyjście i warto korzystać z pomocy innych. Bóg oprócz doświadczenia człowieka cierpieniem daje też człowiekowi różne rozwiązania, stawia na drodze ludzi, których może wczesniej nie zauważałeś, może nie myślałeś, że nawet tacy ludzie są, ale teraz możesz skorzystać z ich pomocy - jeśli jej potrzebujesz? A te wszystie złe mysli podsuwa Ci szatan, aby odsunąć ciebe od Boga, abyś cierpiał jeszcze bardziej. Nie patrz więc na to, że brakuje ci wiary, że odsunąłeś sie za daleko od Boga, nie wierz w to, że Bóg ciebie opuścił i nie chce Ci pomóc, nie chce ciebie przyjąć z powrotem. Daje ci pomoc z której możesz skorzystać a więc skorzystaj, aby wyjść z tej trudnej sytuacji.

 

Nasz serwis pragnie pomóc wam dzisiaj zobaczyć, że można znaleźć pomoc i  przedstawia wam miejsce, gdzie taką pomoc możecie otrzymać, wystarczy tylko zadzwonić i porozmawiać.

 

Tak więc jeśli masz jakies powazne problemy, szczególnie z wiarą, powrotem do Boga czy inne, z którymi nie dajesz sobie rady skorzystaj z pomocy POGOTOWIA DUCHOWEGO.

 

Poniżej przedstawiamy trochę informacji na temat pogotowia. może pomogą wam podjąć właściwą decyzję i skontaktujecie się z osobami, które mogą wam udzieliś właściwej pomocy.

 

Wstęp : redakcja serwisu Via Ad Deum

 

KLIKNIJ BANER ABY PRZEJŚĆ NA STRONE POGOTOWIA DUCHOWEGO. 

 

Pomysł

 

Pogotowie duchowe to dzieło kapłanów kościoła Rzymsko-katolickiego. 24/h przez 7 dni w tygodniu, chcemy być dla ludzi, dla owiec z owczarni Chrystusa. Jeżeli chcesz, zadzwoń, umów się z nami. Czujesz, że potrzebujesz duchowej pomocy – nie zwlekaj. Zadzwoń ! a szybko zawieziemy Cię do lekarza, którym jest Jezus Chrystus.

 


Jeden z braci kapucynów kiedyś powiedział, że kapłan powinien być jak Tesco 7 dni w tygodniu i 24 h na dobę otwarty dla ludzi. To stwierdzenie bardzo pasuje do posługi jaka otrzymujemy od Chrystusa. Święcenia kapłańskie jako znak posługi dla ludzi. Nie tylko w Kościele, nabożeństwie, ale zawsze tam gdzie jesteśmy, by głosić Chrystusa naszego Mistrza i Pana. Być jak On, który oddał swoje życie za nas, to wezwanie dla nas – abyśmy nasze życie oddali za owce nam powierzone. Zapraszam wszystkich, którzy chcą spotkać się z Chrystusem bez względu na miejsce i godzinę do kontaktu z nami. Zadzwoń, nie lękaj się – mamy czas dla Ciebie.

 

Kim jesteśmy

 

Jesteśmy kapłanami Kościoła katolickiego. Chcemy być dla Ciebie 7 dni w tygodniu przez 24h na dobę. Możesz dzwonić w każdej chwili, którą uznasz za stosowną. Porozmawiamy o tym co Cię trapi i jak tylko będziemy mogli podpowiemy co możesz zrobić. Obok zdjęcia kapłana są dni i godziny, w których pełni dyżur przy telefonie. Zielona lampka oznacza dostępność kapłana. Może zdarzyć się tak, że ktoś z nas będzie zajęty w danej chwili i nie odbierze Twojego telefonu. Napisz wtedy sms i spodziewaj się szybkiej odpowiedzi na Twoje wezwanie. 

 

Na stronie POGOTOWIA zamieszczone są nasze  zdjęcia i krótki opis każdego z nas.

 

Pomoc specjalistyczna

 

Gdy potrzeba specjalisty to szukaj i dzwoń:

 

Telefon 116 111służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Wierzymy, że dzięki rozmowie z drugim człowiekiem łatwiej jest znaleźć rozwiązanie nawet największych problemów.


 

Linia 116 111 obsługiwana jest przez psychologów i pedagogów, którzy wysłuchują młodych ludzi, rozmawiają o ich problemach, udzielają im wsparcia sytuacjach kryzysowych. Dzwoniący nie muszą podawać swoich danych, by porozmawiać.Codziennie, w godz. 12:00 – 20:00 konsultanci odbierają telefony od dzieci i młodzieży.


 

Działaniu linii telefonicznej 116 111 towarzyszy strona internetowa www.116111.pl, która umożliwia młodym osobom zadawanie anonimowych pytań online przez całą dobę. Młode osoby znajdą na niej ciekawe informacje w „Strefie wiedzy” oraz filmiki w których znane osoby zachęcają do korzystania z oferty Telefonu 116 111.


 

Numer 112 jest numerem alarmowym pod który możesz zadzwonić, gdy znajdziesz się w niebezpieczeństwie i będziesz potrzebować pomocy  ze strony policji, straży pożarnej lub pogotowia. Jest to numer uniwersalny co oznacza, że możesz pod niego zadzwonić zawsze gdy czujesz się zagrożony/a z jakiegokolwiek powodu.

 

 

116 000 - to numer telefonu, z którego mogą skorzystać m.in. młode osoby, które myślą o ucieczce z domu, ale także wszystkie osoby, które wiedzą coś o losach zaginionych. Linia obsługiwana jest przez całą dobę, a połączenie jest całkowicie bezpłatne. Telefon prowadzi fudnacja Itaka - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych www.zaginieni.pl


 

116 123- poradnia telefoniczna dla osób w kryzysie emocjonalnym, to odpowiednik naszego telefonu, tylko że dla dorosłych. Tu mogą zadzownić wszyscy dorośli, bez względu na to, jaki mają problem. Telefon działa od poniedziałku do niedzieli, od godziny 14:00 do 22:00. Połączenie z numerem jest bezpłatne. Prowadzona przez Instytutu Psychologii Zdrowia PTP –www.116123.edu.pl


 

Helpline; www.helpline.org.pl;800 100 100. Helpline to miejsce, którego celem jest pomoc młodym Internautom w sytuacjach zagrożenia w Internecie oraz podczas korzystania z telefonów komórkowych. Znajdziesz tu porady na temat zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom, a także informacje o sposobach postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia. Z numerem 800 100 100 można połączyć się bezpłatnie z każdego telefonu stacjonarnego oraz z telefonów komórkowych (poza siecią Play) i działa od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-17:00.


 

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka  800 12 12 12  jest telefonem skierowanym do wszystkich dzieci potrzebujących pomocy. Dzwoniąc pod ten numer  połączysz się ze specjalistą, który postara Ci się pomóc. Z numerem  800 12 12 12 można połączyć się bezpłatnie z każdego stacjonarnego numeru oraz telefonów komórkowych Orange. Telefon działa w godzinach 8:15-20:00. http://www.brpd.gov.pl/

 
 

Niebieska linia  801 12 00 02. Tu możesz zadzwonić jeśli jesteś ofiarą przemocy w rodzinie lub znasz kogoś kto doświadcza takiej przemocy w domu.
Połączenie z numerem Niebieskiej Linii jest płatne za pierwszy impuls według stawki operatora. Telefon czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-22:00 oraz w  niedziele i święta w godzinach 8:00-16:00. Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" działa na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych www.niebieskalinia.info, a prowadzone jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

 
 

Ogólnopolski Telefon Zaufania  Narkotyki – Narkomania - 801 199 990. Pod tym numerem telefonu otrzymasz pomoc oraz wsparcie jeśli Twoim problemem są narkotyki i uzależnienia od narkotyków. Pod numer 0 801 199 990 możesz zadzwonić jeśli problem dotyczy Ciebie lub jeśli martwisz się, że ktoś Ci bliski ma problem z narkotykami.
Telefon jest czynny codzienne od 16:00 do 21:00. Całe połączenie płatne 35 gr.


 

Infolinia Stowarzyszenia KARAN - 800 12 02 89. W infolinii otrzymasz pomoc oraz wsparcie jeśli  Twoim problemem są narkotyki i uzależnienia od narkotyków.  Pod numer 800 12 02 89 możesz zadzwonić jeśli problem dotyczy Ciebie lub jeśli martwisz się, że ktoś Ci bliski ma problem z narkotykami.
Połączenie jest bezpłatne. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-17:00. www.karan.pl

 

801 108 108 PORADNIA POMOCY PALĄCYM; www.jakrzucicpalenie.pl  - dla wszystkich, którzy chcieliby zasięgnąć konsultacji specjalistycznej w sprawach dotyczących palenia papierosów. Porady udzielane sąod poniedziałku do piątku godz. 11.00 - 19.00, koszt połączenia z tel. stacjonarnego 1 impuls (ok 35 gr) niezależnie od czasu trwania rozmowy.  Kontakt przez skype:  jakrzucicpalenie (czwartek : 20.00-22.00, sobota: 11.00-14.00).                                 


 

801 800 967 Infolinia dla Wychowawcy - pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają porad dotyczących problemów, z jakimi maja do czynienia nauczyciele i wychowawcy w szkole czy placówce oświatowej. Linia działa w poniedziałki i czwartki w godz. 17:00-19:00, całkowity koszt połączenia wynosi 35 gr.


 

800 533 335 INFOLINIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PFRON - wszyscy zainteresowani mogą uzyskać informacje przydatne osobom niepełnosprawnym, m.in. na temat: uprawnień osób niepełnosprawnych, orzecznictwa rentowego i pozarentowego, zagadnień związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, itp. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 20.00. Infolinia jest bezpłatna.

 

Świadectwa

 

Świadectwo jest czymś, czego doświadczyłeś osobiście. Przeżycie pewnych sytuacji, zobaczenie czegoś w czasie, spotkanie kogoś osobiście – rodzi wdzięczność serca i naszego umysłu. Jeżeli spotkałeś kogoś, kto wskazał Ci Jezusa, jeżeli doświadczyłeś Jego miłości, jeżeli Twoje życie zmieniło się – nie zostawiaj tego dla siebie, ale podziel się z nami. Potrzebujemy Twojego świadectwa. Potrzebujemy zobaczyć Jezusa, który dział w naszej codzienności. Zapraszam do zwykłych codziennych Twoich świadectw.

--------------------------------------------------------

 

NIE CZEKAJ AŻ BĘDZIE ZA PÓŹNO, NIE CZEKAJ AŻ TWOJE CIERPIENIE SAMO SIE ROZWIĄŻE, BO TAK SIE NIE STANIE.  SAM ZDECYDUJ SIE NA POMOC. ODWAGI : BÓG CZEKA I CZEKAJĄ OSOBY, KTÓRE MOGA CI POMÓC.

 

NIECH BÓG WSZYSTKIM BŁOGOSLAWI I POMAGA W TYCH WSZYSTKICH TRUDNYCH SYTUACJACH.

 

(redakcja Via Ad Deum)

Poprawiony: środa, 03 października 2012 12:19