Obrazy malowane drewnem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
wtorek, 17 września 2013 20:11

Redakcja serwisu „Via Ad Deum” właśnie otrzymała wiadomość od jednego z naszych współpracowników Firmy p. Zbigniewa Rząsy „Intarsja” z Krakowa.

 

 

Na organizowanych w Sosnowcu Targach dla Kościołów SACRO – SILESIA 2013, w dniach 21 – 22.09. 2013 r., po raz pierwszy w Polsce i na świecie zostanie zaprezentowana nietypowa kolekcja kilkunastu dzieł sztuki o tematyce biblijnej.

 

 

 

Zostały one wykonane przez artystę Zbigniewa Rząsę – mistrza sztuki intarsji.

 

 

Prace posiadają imponujące ( jak na tą technikę) wymiary – przekraczają 100 cm.

 

 

Ze swojej strony pragniemy dodać, iż mamy zaszczyt publikacji zdjęć właśnie z tej kolekcji przy naszych materiałach.

 

 

Zbigniew Rząsa właściciel firmy „Intarsja”, z którym współpracujemy w uznaniu dorobku artystycznego, włożonego w rozwój tej dziedziny sztuki został przyjęty w poczet członków elitarnego Towarzystwa Intarsji w St. Zjednoczonych, jako jedyny polak.

 

 

Zbigniew Rząsa – artysta ebenista działa z powodzeniem na polskim i międzynarodowym rynku. Prace charakteryzuje piękno i precyzja wykonania, natomiast dobór kolorów drewna sprawia, że są one "jak żywe".

 

 

 

Tematyka prac jest bardzo szeroko zróżnicowana.  Są to między innymi postacie kultu religijnego, ornamenty, motywy zwierzęco – roślinne. Te prace trzeba po prostu zobaczyć.

 

 

 

Prace charakteryzuje dobór setek gatunków drzew z całego świata i ich kolorystyki, co przekłada się na piękno prac.Postacie w obrazach są jak żywe.

 

 

Taka niewątpliwie rzadka okazja zobaczenia ich oraz osobistego spotkania z artystą będzie na Targach SACRO SILESIA 2013.

 

 

W imieniu p. Zbigniewa Rząsy oraz własnym pragniemy zaprosić Was do odwiedzenia stoiska Firmy „Intarsja” (pawilon handlowy, stoisko 134) i przeniesienia się, chociaż na chwilę w ten piękny i niezwykły świat.

 

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 17 września 2013 20:54