Modlę się piosenką PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
czwartek, 25 października 2012 16:26

" Kto śpiewa, dwa razy się modli" te słowa świętego Augustyna są jakby myślą przewodnią dzieła nowej ewangelizacji m.in. poprzez śpiew. Nasz Rodak bł. Jan Paweł II poświęcił jej wiele miejsca w swoich rozważaniach. 

Właśnie tak prosty, ale jakże piękny sposób stanowi część życia naszego bohatera.

 

Rozmowa z ks. Pawłem Szerlowskim

Ciepły, spokojny głos księdza Pawła jest pewnie znany wielu słuchaczom różnych rozgłośni katolickich, a także wiernym miłośnikom Jego płyt.
Ten prosty, ale jakże piękny sposób nowej ewangelizacji stanowi od jakiegoś czasu część życia naszego rozmówcy.

 

Kiedy narodziła się w Księdzu miłość do śpiewania?

 

Od dziecka lubiłem śpiewać, ale też widziałem, że są inni księża, którzy poprzez piosenki ewangelizują. Pomyślałem sobie, że warto podjąć także taką formę ewangelizacji.

 

Co Ksiądz chce przekazać przez swoje piosenki i jak doszło do nagrania pierwszej płyty?

 

Myślę, że jest to Ewangelia w piosence. Wystarczy patrzeć na życie i w świetle Ewangelii, wiary, pomagać ludziom w dawaniu odpowiedzi na niektóre pytania. Życie człowieka jego trudności, problemy, to dla mnie najlepsze źródło inspiracji.
  Szef firmy AKME, usłyszał gdzieś moją piosenkę, chyba w Radiu Maryja.  Spodobała mu się i zaproponował mi nagranie pierwszej płyty, a potem kolejnych. W sumie jest ich, aż dziesięć.
  Muzyka sprawia, że człowiek jest wrażliwy, piosenka wyraża emocje, uczucia.  Nigdy nie uważałem się za jakiegokolwiek artystę. Traktuję to, jako pomoc ludziom przez piosenkę, a widzę, że jest ona potrzebna, więc to robię.
 Śpiewu w kościele nie traktuję, jako koncertu, ale jako służbę, dodatek do głoszonej Ewangelii.

 

Z  ks. Pawłem Szerlowskim rozmawiała Beata Fabiś

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 25 października 2012 17:22