Hiszpania: poświęcenie pomnika w sanktuarium w Nurii PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
wtorek, 01 września 2015 23:47

W malowniczo położonym w Pirenejach sanktuarium Matki Bożej z Nurii został poświęcony niezwykły pomnik. Jest on podziękowaniem dla Papieża Franciszka za jego nauczanie na temat ochrony środowiska oraz ustanowienie Światowego Dnia Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Ojciec Święty przesłał na tę okazję specjalny list.

 

Katalońska diecezja Urgel, podobnie jak pozostałe diecezje w Hiszpanii, przyłączyła się do modlitwy w intencji ochrony stworzenia. Wyjątkowo uroczysty charakter mają obchody w sanktuarium Matki Bożej z Nurii, której czci się wizerunek Maryi z VIII w. Leży ono w Pirenejach w wyjątkowo malowniczej dolinie o tej samej nazwie. „To wyjątkowe miejsce, które łączy piękno i modlitwę, jest doskonałe, aby podziękować Maryi za życie i nauczanie papieża Franciszka na temat ochrony stworzenia” ‒ podkreśla miejscowy ordynariusz abp Joan Enric Vives Sicilia.

 

Z tej okazji został poświęcony pomnik-monolit. Specjalny list przesłał w imieniu Papieża sekretarz stanu kard. Pietro Parolin. Franciszek zachęca w nim wiernych, aby „piękne miejsce maryjne było nadal celem pielgrzymów, którzy szukają Boga, a także prawdziwą szkołą chrześcijańskiego życia, w której rośnie i umacnia się wiara poprzez głoszenie Ewangelii”.

 

 

Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt / rv

 

 

ŹRÓDŁO:

BANER