13 maja w Fatimie PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
poniedziałek, 13 maja 2013 09:22

13 maja w Fatimie - Pontyfikat papieża Franciszka zostanie poświęcony Matce Bożej Fatimskiej
13 maja w Fatimie – uroczystość, na którą zaproszony jest cały lud Boży
 

W odpowiedzi na prośbę papieża skierowaną do patriarchy Lizbony kardynała José Policarpo, aby ten poświęcił jego pontyfikat matce Boskiej Fatimskiej, biskupi portugalscy zdecydowali, że poświęcenie to odbędzie się 13 maja b.r.
 

Poświęcenie to zostanie umieszczone w programie pielgrzymki międzynarodowej odbywającej się w dniach 12 i 13 maja (dokładny program zostanie podany w późniejszym terminie).
 

Pielgrzymce międzynarodowej w maju, w 96. rocznicę pierwszego objawienia Matki Boskiej widzącym Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, będzie przewodniczył arcybiskup Rio de Janeiro, bp Orani Tempesta.
 

Przypominamy, że kard. José Policarpo w przemówieniu otwierającym 181. plenarne posiedzenie Konferencji Episkopatu Portugalii, ujawnił, że papież Franciszek dwukrotnie prosił o poświęcenie jego posługi piotrowej Matce Boskiej Fatimskiej.
 

Ogłaszając to kard. José Policarpo powiedział, że prośbę tę mógłby spełnić sam „w cichej modlitwie”, ale „byłoby pięknie, gdyby w jej realizację włączył się cały Episkopat”.

 

 

Papież Franciszek dwukrotnie zwraca się z prośbą o poświęcenie jego pontyfikatu Matce  Bożej Fatimskiej.

 

„Ten papież jest znakiem nadziei”, czytamy w biuletynie informacyjnym Sanktuarium w Fatimie. Słowa te odnoszą się prośby Papieża Franciszka skierowanej do D. José Policarpo da Cruz, Kardynała Patriarchy Lizbony, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby poświęcił jego posługę Piotrową Matce Bożej z Fatimy. Z taką prośbą Ojciec Święty zwrócił się dwukrotnie, o czym poinformował Patriarcha Lizbony na otwarciu zebrania Episkopatu Portugalii 8 kwietnia w Fatimie.

 

Z taką prośbą Ojciec Święty zwrócił się dwukrotnie, o czym poinformował Patriarcha Lizbony na otwarciu zebrania Episkopatu Portugalii 8 kwietnia w Fatimie.
Papież Franciszek rozpoczynając swój pontyfikat staje niewątpliwie wobec różnych wyzwań, problemów i trudów. „Trwa cierpienie Kościoła i trwa zagrożenie człowieka”, ale również – jak przypominał Benedykt XVI w 2011 r. – „tym samym nie ustaje szukanie odpowiedzi; dlatego wciąż aktualna pozostaje wskazówka, którą dała nam Maryja. Także w obecnym utrapieniu, gdy siła zła w najprzeróżniejszych formach grozi zdeptaniem wiary. Także teraz koniecznie potrzebujemy tej odpowiedzi, której Matka Boża udzieliła dzieciom [w Fatimie]”. Matka Boża w 1917 r. zapowiedziała czas pokoju dla świata i triumf Jej Niepokalanego Serca nad złem, które doświadcza każdego człowieka. Jak bardzo dziś świat potrzebuje wypełnienia się tych obietnic. Przykład Ojca Świętego staje się prawdziwie znakiem nadziei, przypomina, iż nie należy bać się zła, lecz pokładać nadzieję w Bogu i pozwolić się prowadzić Matce Bożej, tzn. poświęcić się Jej. Naśladujmy Piotra naszych czasów, spójrzmy na Niepokalane Serce Maryi ukazane w Fatimie, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu, a w nas również odrodzi się nadzieja.

 

 

ŹRÓDŁO: