Papież: trzeci dzień pobytu w Birmie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 30 listopada 2017 00:03

Tuż przed godziną ósmą rano czasu lokalnego, kiedy u nas minęła dopiero 2:00 w nocy Papież rozpoczął swój kolejny dzień pielgrzymki do Birmy, udając się do wielkiego parku, położonego w centrum Rangunu, gdzie odprawił Mszę św. Wzięło w niej udział ponad 150 tys. wiernych, przybyłych nawet z najdalszych zakątków kraju, a także wielu pielgrzymów z Kambodży, Filipin, Wietnamu, czy Tajlandii. Dziękując Papieżowi za liturgię, kard. Charles Bo przyznał, że dla tamtejszych katolików życie nie będzie już nigdy takie samo, bo to, co jeszcze rok temu wydawało się tylko snem, spełniło się: mała wspólnota tamtejszego Kościoła łamała się chlebem eucharystycznym z obecnym wśród nich Papieżem.

 

 

 

Po Mszy Franciszek powrócił na obiad do swej rezydencji w Rangunie, którą jest siedziba tamtejszego arcybiskupa. Następnie udał się do Kaba Aye Paya, jednej z najważniejszych świątyń buddyzmu w tej części Azji. Spotkał się tam z Najwyższą Radą Mnichów Buddyjskich Sangha. Był to jeden z najważniejszych punktów papieskiej podróży, zważywszy na fakt, iż wyznawcy buddyzmu stanowią w tym kraju prawie 90 proc. mieszkańców (87,9%).

 

Ostatnim oficjalnym punktem 3 dnia pobytu Papieża w Birmie było spotkanie z biskupami, których w tym kraju jest 22. Franciszek przyjął ich w pałacu arcybiskupim, który jest także siedzibą Konferencji Episkopatu.

 

pp/ rv

 

źródło: