Papieski apel o budowanie pokoju na świecie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 11 listopada 2018 18:27
„Przeznaczajmy środki na pokój, a nie na wojnę” – mówił Papież Franciszek apelując o budowanie pokoju na świecie. Po modlitwie „Anioł Pański” Ojciec Święty przypomniał, że 11 listopada przypada setna rocznica zakończenia I wojny światowej.


Zacytował również słowa Benedykta XVI, który ten konflikt nazwał „bezużyteczną rzezią”. Franciszek wskazał, że ludzkość zdaje się nie wyciągać wniosków z historii.

 

 

 

 

“ Dzieje I wojny światowej są dla wszystkich surowym ostrzeżeniem, by odrzucić kulturę wojny i poszukiwać wszelkich godziwych środków w celu zakończenia konfliktów, które wciąż są przyczyną rozlewu krwi w wielu regionach świata. Wydaje się, że niczego się nie uczymy – mówił Papież. – Modląc się za wszystkie ofiary tej strasznej tragedii, powiedzmy z mocą: przeznaczajmy środki na pokój, a nie na wojnę! Za symboliczny znak obierzmy wspominanego dziś wielkiego św. Marcina z Tours: odciął on połowę swego płaszcza, by podzielić się nim z ubogim. Niech ten gest ludzkiej solidarności wskaże wszystkim drogę budowania pokoju. ”

 

Franciszek przypomniał, że z okazji setnej rocznicy zakończenia I wojny światowej o godz. 13.30 na całym świecie rozlegną się dzwony, także w bazylice św. Piotra.

 

źródło:

Poprawiony: sobota, 17 listopada 2018 23:47