Papież do polskiej sekcji Radia Watykańskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 05 grudnia 2018 20:03
Na audiencji ogólnej Papież wspomniał o 80-leciu polskiej sekcji Radia Watykańskiego. Podczas spotkania z jej pracownikami udzielił błogosławieństwa zarówno redaktorom, jak i słuchaczom.

“W sposób szczególny pozdrawiam redaktorów Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego, która w tych dniach obchodzi 80.rocznicę założenia. Dziękuję wam za waszą służbę dla Papieża i dla Kościoła” – mówił Papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w pozdrowieniu do Polaków. Ojciec Święty nawiązał tym samym do naszego jubileuszu, który obchodziliśmy 24 listopada.

 


Natomiast podczas spotkania z polską redakcją Radia Watykańskiego Franciszek udzielił specjalnego błogosławieństwa zarówno redaktorom, jak i naszym słuchaczom. Raz jeszcze podziękował za przekazywanie Polakom papieskiego nauczania w języku, który jemu wydaje się tak trudny. Żartując, wyraził podziw dla polskich dzieci, które od małego potrafią mówić w tym języku.

 

“ W najbliższą niedzielę w Polsce obchodzony będzie XIX Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie – mówił Ojciec Święty. - Z wdzięcznością myślę o wszystkich, którzy przez modlitwę i konkretne dzieła wspierają wspólnoty kościelne w krajach sąsiadujących. Wszystkim życzę spokojnego i pełnego łask czasu Adwentu. Z serca wam błogosławię. ”

 

 

źródło: