Papież do Polaków: poprzez swoje „fiat” Maryja wpłynęła na losy świata PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 30 stycznia 2019 23:20
Pozdrawiając pielgrzymów z Polski przybyłych na audiencję środową Papież Franciszek nawiązał do Światowych Dni Młodzieży. Wskazał, że stanowiły one wielkie święto dla Panamy oraz znak nadziei dla całej Ameryki Łacińskiej naznaczonej wieloma dramatami.

 

 

 

Ojciec Święty podkreślił, że tegoroczne ŚDM miały akcent bardzo maryjny skupiony na słowach: „Oto Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1, 38). „Fiat” Maryi odmieniło bieg historii ludzkości. W nim odzwierciedliły się piękne i mocne świadectwa młodych.


Serdecznie witam polskich pielgrzymów. W sposób szczególny pozdrawiam studentów ze wspólnoty przy kościele św. Stanisława w Rzymie - mówił Franciszek. - Drodzy bracia i siostry, dziękuję, że towarzyszyliście mi w modlitwie podczas mojej podróży do Panamy. Pięknie było spotkać młodych ze świata, dzielić ich radość i entuzjazm wiary, świętując, ale także medytując nad ich życiem w świetle Maryi, młodej Matki Boga, która – przez swoje «fiat» – wpłynęła na losy świata. W Panamie z radością spotkałem żaglowiec młodych Polaków. Są bardzo dzielni. Opłynęli dookoła świat i dotarli na ŚDM. Niech matczyna opieka Maryi stale wam towarzyszy! Niech Bóg wam błogosławi! ”


źródło: