Czym jest dla mnie Eucharystia? PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
czwartek, 25 kwietnia 2013 00:06

Jest największym cudem, który dokonuje się w szarej codzienności. Nie towarzyszą mu nadzwyczajne znaki ani fanfary, ale cisza i zwyczajność najczęściej poranka. Potrzebuję włożyć wiele trudu, by każdy raz dostrzegać ten cud. Zawsze towarzyszy mi świadomość, że do niego nie dorastam i bylejakości mojego uczestnictwa w nim.

   
   

W Eucharystii kontempluję Boga, który się wyniszczył dla mnie i uniżył aż do odrobiny chleba. Czuję się jednocześnie zaproszona, by odbywać tę samą drogę unicestwiając swoje samolubne ja. Gdy kontempluję Hostię jest mi łatwiej przyjmować moją nicość. Skupiając się na Niej mogę w takich chwilach pozostawić siebie, oderwać się trochę od ziemi.

     
   

Kiedy przyjmuję Jezusa w Komunii św. mam świadomość, że Jezus staje się mną. On jako odrobina chleba staje się cząsteczką każdej komórki w moim ciele i fizycznie wypełnia mnie od wewnątrz. Jak bardzo bym chciała być Mu do końca uległa, by mnie przemieniał w siebie także duchowo. Jesus przyjmowany w Komunii św. staje się mi bliższy niż ja siebie samej. Ta niesamowita bliskość Jezusa często mnie zatrważa, bo nie czuję się Jego godna. Z drugiej strony napełnia mnie trudną do opisania radością i pokojem. Zachęca, by Jego obecności nie zacierać w sobie, ale dzielić się nią z innymi. Pozwala mi rozumieć słowa Jezusa: „Kto spożywa moje Ciało i krew moją pije trwa we Mnie a Ja w nim” (J 6, 56).

     
    

Jezus w Eucharystii oddaje mi się bezgranicznie i chce bym zrobiła to samo. Również oddała się Mu bez reszty. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem do końca świadoma jak wielkim darem jest dla mnie Jezus Eucharystyczny. Jego łaski są niedostrzegalne dla mnie i dla innych. On w moim wnętrzu nieustanne przywraca mi Boży obraz, który zacieram poprzez popełniane grzechy. Jego niewyczerpana moc czyni mnie ciągle na nowo Bożym dzieckiem, gdy ze skruchą wyznaję Mu brak miłości i mam wielkie pragnienie poprawy.

   
   

Adoracja Najświętszego Sakramentu jest dla mnie kanałem łask, które mogę sprowadzać dla świata. Wystawiony Jezus zawsze na mnie czeka. Pragnie się ze mną spotkać i na mnie patrzeć. To Jego spojrzenie sprawia, że w adoracyjnej ciszy doświadczam trudnego do wyrażenia promieniowania Hostii, które umacnia w trudach życia. Przed Najświętszym Sakramentem czuję się wszechmocna, choć sama nie mogę nic. Mogę Go prosić za całym światem, wypraszać to, co po ludzku jest niemożliwe i nierealne. Świadomość, że Jezus chce, by moje pragnienia były wielkie i bym wstawiała się za światem czyni mnie misjonarką tam, gdzie jestem.

     

Bardzo bliski jest mi fragment z Notatek Duchowych Założycielki, który mówi:

    

„Jezus – Eucharystia, który stanowi jedno z Bogiem i jest doskonały w swoim unicestwieniu w miłości, karmi mnie po to, bym uczestniczyła w Jego unicestwieniu i żebym przez komunię z Nim doszła do doskonałej komunii z Bogiem, która leży w moich możliwościach. Gdybym się oddała Jezusowi tak, jak On mi się oddaje, w miarę moich możliwości, zaistniałby ów cud miłości i byłoby to już niebo na ziemi! (NS 364)

   

AUTOR:  s. Anna Siudak FMM

 

ŹRÓDŁO:  http://www.fmm.opoka.org.pl